Gomulu yazilim gelistirme kursu 4-gun

Başlatan mufitsozen, 11 Nisan 2017, 11:37:48

mufitsozen

Tarih: 2-5 Mayis 2017,

Icerik:
Alıntı YapThe following summary covers the major course topics and may be modified at the instructor's discretion based on the needs and pace of the course.

Introduction
        Embedded C Fundamentals
    Fixed-Width Integers
        Binary Data Manipulation
        Fixed and Floating Point Math
        Performance Improvement
        Data Storage and Lifetimes
        The World Before main()
    Peripheral Control
        Peripheral Registers
        Memory-Mapped I/O
        Struct Overlays
        Volatile Keyword
        Bitmasks vs. Bitfields
        Device Drivers
    Interrupt Handling
        Interrupt Service Routines
        Vector Tables
        Hardware Hurdles
        Disabling Interrupts
        Interrupt Latency
    Language Choice
        C vs. Assembly
        C vs. C++
    Multitasking Fundamentals
        Tasks and Task States
        Scheduling Points
        Context Switching
        System Calls
        Mutual Exclusion
    Intertask Communication
        Semaphores
        Mailboxes
        Message Queues
        Event Flags
        Starvation and Deadlock
    Related Topics
        Memory Management
        Timer Ticks
        OS Hooks
        Interrupt Handling

Yer: Munich, Bayern, Almanya

Ucret: 2,699Euro (Seyahat, konaklama vb masraflar dahil degildir.)
https://barrgroup.com/Embedded-Systems/Training-Courses/Embedded-Software-Boot-Camp#a4
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

trgtylcnky

Hocam insan beyni 4 günde 2700 euroluk bilgi alabiliyor muydu?
Bu arada dalga geçmek ya da "olmaz öyle şey" demek için yazmadım, şaşırdığım için yazdım.

ghistmanzero

Kesinlikle ard niyetim yok :) sadece okuyunca aklıma direk bu geldi, paylaşmak istedim.

mufitsozen

Alıntı yapılan: trgtylcnky - 11 Nisan 2017, 19:27:55
Hocam insan beyni 4 günde 2700 euroluk bilgi alabiliyor muydu?
Bu arada dalga geçmek ya da "olmaz öyle şey" demek için yazmadım, şaşırdığım için yazdım.

Bu kurslara yer bulmak zor oldugu vede sadece cok az kereler ABD disinda verildigi icin demekki Amerikada yada Almanyadaki kurumsal firmalarda calisan gomulu sistem muhendislerinin beyinleri aliyor.  :)

Saka bir yana kursun ismindeki bootcamp askeri bir terim, ilk defa gelen acemileri cok kisa surede, surekli ve cok yogun talime tabi tutarak disipline etmek icin kullanilir. Yani kursa gelenler kendilerini cok zorlamak gerektigini bilirler. Ben daha once bu tip kurslara gittigimde kurstan sonrada otelde kendi basima calistigimi, hatta ozel bir takim lab aletleri vb varsa kurs alanini terk etmeden gece gec vakte kadar o gun gorulenleri tekrarladigimi vb hatirlarim.

Fiyat konusuna gelince bu yuksek bir fiyat degil. Boyle bir kurs kompetan (ehil?) egitmenler tarafindan ozel olarak verildigi icin, iki kati fiyat da olsa talep gorur.

Aslinda bu bootcamp 4 gunluk 3 ayri kursun birlesmis ve hizlandirilmis hali.

mufitsozen

Alıntı yapılan: ghistmanzero - 11 Nisan 2017, 21:10:12
Kesinlikle ard niyetim yok :) sadece okuyunca aklıma direk bu geldi, paylaşmak istedim.

Aynen bende katiliyorum, ogretim adina ogrencileri aptallastirmak ve toplumu bu sekilde yonlendirmek 20 yyda yapilan en buyuk sosyal 'programlama'lardan sadece birisi. Entellektuellere dusmanlik, ogrenmeye ve bilgiyi uygulamaya karsitlik, kitlelerin aptallastirilmasi, "Freedom and Dignity - Ozgurluk ve haysiyet" gibi kavramlarin zamaninin gectigi vb dusuncelerin yayginligi

"cocuklarimizi bilincsizce icine attigimiz egitimin hastalikli ortami, dusen basari notlari, liseye geldigi halde dogru durust okuyamayan ogrencilerin yaninda, genclerde siddet, uyusturucu ve fahiseligin artmasi gibi durumlari aciklamasi ile dovme, piercing gibi kendine zarar verme sendromlarinida aciklamaktadir." demis yazar "Leipzig Connection" adli kitabinda.
https://www.amazon.com/Leipzig-Connection-Basics-Education/dp/0897390016/ref=pd_cp_14_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=0897390016&pd_rd_r=WMPJDCV62A890EEJ2D61&pd_rd_w=Fv4FS&pd_rd_wg=xcKR5&psc=1&refRID=WMPJDCV62A890EEJ2D61

Bu konuda baska bir kitapda "Deliberate Dumbing Down of America - Amerikanin kasitli olarak aptallastirilmasi" adli kitapdir. Ilgilenenler okuyabilir.
https://www.amazon.com/Deliberate-Dumbing-America-Revised-Abridged/dp/0966707117/ref=pd_sim_14_2?_encoding=UTF8&pd_rd_i=0966707117&pd_rd_r=YHY7R7K064JPT131P9M1&pd_rd_w=NJg6p&pd_rd_wg=qfERp&psc=1&refRID=YHY7R7K064JPT131P9M1

Bizler ise buyuk bir hayranlikla hep ABD tipi bir yasama ozendigimizden (giyimi, kusami, yemesi, icmesi, sinemasi vb ile) 30-40 sene sonra bizim toplumumuzda da boyle sonuclari gormeye basliyoruz.