6 - 7 haneli rakam için değişken tipi?

Başlatan gulbey84, 13 Nisan 2017, 11:32:16

gulbey84

selamlar arkadaşlar..Pic basic pro da (microcode studioda) 6 yada 7 haneli rakamları atamak için nasıl bir yöntem uygulamayız..Malum word tipi değişken bunun için yetersiz kalıyor..protonda DWord diye bi değişken var..Fakat pbp de böyle bir değişken yok..Yardımlarınıza ihtiyacım var..Teşekkürler..
HABURDA KARŞILANANLAR YALNIZCA O BEBEK KATİLLERİ,VATAN HAİNLERİ DEĞİLDİ!!AYNI ZAMANDA YALANLAR VE KARANLIKLAR İMPARATORLUĞUNUN YOKOLUŞUNUN KARŞILANMASIYDI! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

MC_Skywalker

LONG veri tipi var ama veerison 2.xx lerde PBP değilde PBPL olması gerekiyordu version 3.xx için silver verisonu hariç diğer versionlar LONG destekliyor.

http://pbp3.com/compare-editions.html

yas

Eğer pic18 kullanıyorsan 32 bitlik değişken kullanabilirsin user manuelden bakarak söylüyorum 32 bit lik değişken tipi olarak bir tek LONG var.
Belkide baktığım manuel eskidir, bence eğer derleyici floating değişken işleyemiyorsa o derleyiciyi kullanmamak gerekir.

http://pbp3.com/compare-editions.html

Not: ben yazana kadar @MC_Skywalker gerekli bilgiyi vermiş

gulbey84

öncelikle teşekkürederim arkadaşlar...Çok uzun zamandır uzak kaldım pic ve programlamadan..Sizden cevap beklerken burada ki eski paylaşımlarıma baktım gözlerim doldu..O zamanlar yine biraz bişeyler biliyormuşum! :) Son olarak pbp3 ü eskisi gibi c ye kurup compiler olarak onumu göstereceğim? Saygılarla
HABURDA KARŞILANANLAR YALNIZCA O BEBEK KATİLLERİ,VATAN HAİNLERİ DEĞİLDİ!!AYNI ZAMANDA YALANLAR VE KARANLIKLAR İMPARATORLUĞUNUN YOKOLUŞUNUN KARŞILANMASIYDI! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

MC_Skywalker

PBP3 artık
Program Files (x86)\PBP3

şeklinde kuruluyor. Ve MPLAB X kurmayı isitiyor. kurulum otomatik olduğunundan kurulumu kabul etmniz yeterli.

sonra aşağıda okla gösterilen ayarı yaptığınızda PIC18 serisi için LONG devreye giriyor.

gulbey84

Çok sağol MC_skywalker.. Şimdi çalışmaya başlıyorum..Değerli bilgiler için teşekkürler..