Win10 uzerinde XP calistirmak

Başlatan Zoroaster, 15 Nisan 2017, 06:31:06

Zoroaster

AutoCAD R14'u Win10 da kullanamiyorum. Bu amacla  XP emulatore ihtiyacim var.

Win7 icin windowsun kendi emulatoru vardi ve XP yi sorunsuz kullanabiliyordum. Simdi Win10 uzerinde calisan emulator ariyorum.

Winsowsun kendi sitesinde goremedim.

Seytan deliginden kacti.

JKramer

Ayrı yüklenen programı bilmiyorum ama programın kısayoluna sağ tıklayınca özelliklerde "Compatibility" tab'ı var, oradan XP'yi seçip bir deneyin.

Ateş Erim

Virtualbox işinizi görmez mi acaba? Win10 sürümü var internette

Bu mektup icin hic agac kesmedim. Sadece elektronlari durtukledim.

Zoroaster

ACAD R14 calistiracagim. Internette ayni sorundan muzdaripler icin degisik oneriler gelmis. Compatibility  ayarlari ile calistiramadim.

Eger win10 icin windowsun win7'de oldugu gibi emulatorunu bulamazsam Virtualbox denerim fakat windowsun kendi uygulamasi cok hosuma gitmisti.

Seytan deliginden kacti.

bocek

Hocam Acadr14'ü zorlama istersen, naçizane tavsiyem. Acad2002'ye geç rahat et. Havada karada suda her yerde çalışır.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

Zoroaster

Seytan deliginden kacti.

mert3162

|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

makdeniz

Alıntı yapılan: Zoroaster - 15 Nisan 2017, 06:31:06
AutoCAD R14'u Win10 da kullanamiyorum. Bu amacla  XP emulatore ihtiyacim var.

Win7 icin windowsun kendi emulatoru vardi ve XP yi sorunsuz kullanabiliyordum. Simdi Win10 uzerinde calisan emulator ariyorum.

Winsowsun kendi sitesinde goremedim.

VMWare en iyisidir abi pişman olmazsın.
Link
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

engerex

Sanal makina ile çalıştırmak istersen VWWare iyidir. Sanal makinadaki program ana makinanın programıymış gibi ana makina ekranında kullanılabiliyor.

Daha iyi tavsiyem AutoCAD yerine ZWCAD 2017 kullanın. Yapısıyla görüntüsüyle işlevleriyle uzantılarıyla AutoCAD uyumlu. AutoCAD gibi disk alanı ve performans olarak obur değil. Tam Türkçe desteği de var.
Kurulum dosyası 200-300 MB. Kurulduktan sonra diskte kapladığı alan 300 MB. AutoCAD kurulumu bir kaç GB.

muhendisbey

Windows'un kendi uygulamasını hiç duymadım adı nedir?

R14 ilk öğrenmeye çalıştığım autocad versiyonuydu. Öğrenmek autocad 2002'ye (üniversitede teknik resim dersinde) nasip oldu. Solidworks'e geçince de unuttum. Geçenlerde ihtiyaç oldu son versiyonu indirdim, menü tasarımı farklı ama autocad'i az çok bilen hepsini kullanır. Belki yeni özellikleri kullanamaz.

VMWare güzel ancak özellikle ekran çözünürlüğü konusunda hep sıkıntı yaşadım. Sanal makinenin ekran çözünürlüğü hep düşük kaldı sonuçta uzamış ya da kenarlardan siyah ekran olarak kullandırdı.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

tunayk

Windows sanal makina uygulaması Virtual PC. Donanım erişimi Vmware de daha iyi durumda.

bocek

Acad2002'yi şuradan indirebilirsiniz.
https://yadi.sk/d/ynvdNk78qS6bd
Daha üst versiyonlara gerek duymazsınız acadr14 yettiğine göre. Üst versiyonların açılması, kapanması bir dert, menüleri kaybolur ayrı dert, 32/64 biti ayrı dert. Acad2002 iyidir. Tak açılır, tak kapanır.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

mehmet

Özgür yazılım açısından da LibreCAD
var.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

sezgin05

Zoroaster

ACAD2002yı kurdum  ACADR14 ile çok benzediği için de sevdim ve işim görüldü.

Fakat bilgilendirme için sağolasın.
Seytan deliginden kacti.