Bahçe sulama yardım

Başlatan zenze, 16 Nisan 2017, 10:53:19

mufitsozen

Alıntı yapılan: zenze - 18 Nisan 2017, 23:49:22
Bir arkadaşımın elinde varmış yukarıdaki linkteki gibi çek valfin kafasını çeviren redüktörlü bir motor. Çek valfi uydurmaya çalışıyorum.İsterseniz bitince fotoğrafını buraya eklerim.Daha sonrada devreme uyması için bir sürücü devre ekleyeceğim. Çok ucuza olmadı ama solenoid valf lere göre bence mükemmel bir çözüm olacak devamlı akım çekme sıkıntısı olmayacak

Her tip selenoid valflerde "devamli akim" cekmek zorunda degilsiniz.  Sadece konum degisitiriken (ac/kapa) akim ceken tipleride var.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

mufitsozen

@zenne Her tip selenoid valflerde "devamli akim" cekmek zorunda degilsiniz.  Sadece konum degisitirirken (ac/kapa) akim ceken tipleride var.

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

Okan AKÇA

Sirai vana basinca ihtiyaç duymaz.en sorunsuz çalışan vanadir. Ac kapa yapar. Cok sayıda kullandik suana kadar.

zenze

Sayın müjitözen akım işi ekstra sıkıntı basınç olayıydı

zenze

"Sirai" vana fiyatları nasıl ?

argeman

Alıntı yapılan: Okan AKÇA - 19 Nisan 2017, 15:22:43
Sirai vana basinca ihtiyaç duymaz.en sorunsuz çalışan vanadir. Ac kapa yapar. Cok sayıda kullandik suana kadar.

Sirai vanaları inceledim sanırım İtalyan malı,ben 40 Bar lık gewax kullanıyorum 1 yıldır sorun çıkarmadı,sıfır basınçta çalışabiliyor fakat sirai leri denemek isterim tabi 40-50 barlık modelleri var mı bilmiyorum,sitelerinde gözükmüyor.
  Sayın zenze ben gewax ürünlerini 40 bar olanları 120 tl gibi bir rakama alıyorum ama sanırım basınç düştükçe fiyatta düşebilir.Şunuda ekleyeyim gewaxtada elektronik soket seçeneği var enerji geldiğinde valf açılıyor,enerji kesilse bile valf açık kalıyor,tekrar enerji geldiğinde kapanıyor,ama ben kullanmadım,direkt mosfet ile sürüyorum.

Bu arada redüktörlü L tipi 10d/d motorla kendi yapmış olduğum bir basınç ayarlama valfim var ,kapak ve muhafaza kısmını 3d printerdan çizdim ve bastım,isteyen arkadaşlara foto ve ayrıntı verebilirim.

Okan AKÇA

70 € fiyati olmasi lazım yüksek basınc icin olanlari olabilir. Tarımsal gübreleme sulama makinelerimizde kullanıyoruz.