GPRS Telsim le ayda 5 mily. sınırsız internet

Başlatan byka, 17 Ocak 2003, 23:20:30

usta

Telefon kendiliginden kapanma problemi var galiba , www.estore.com.tr  de kullanıcılar belitmiş biraz tereddüte düştüm.?

Sizce hesaplı ,problemsiz bir telefon önerebilirmisiniz.GPRS için alacagım._

saygılar.

Libertador

Ericsson T200'u kullanali 1.5 ay oluyor. 2-3 kez kendi kendine kapanma durumu oldu. Fakat 1.5 ay icersinde cok da bir onemi olmuyor. Yalniz Telsim hatti oldukca kotu. Su zamana kadar surekli kopma oluyordu. Yalniz dun bir rekor kirarak 24 saat kopmadan bagli kalabildim. Yaklasik 180MB indirdim bu sure icresinde. Ha bu arada UPLOAD tam anlamiyla bir facia.

nuri osman paşa

arkadaşlar bende motorola  t260 ile bağlanıyorum ve bağlantı hızı olarak 57600 görünüyor ancak download hızım 1.5kbps ile başlıyor 20 saniye içinde yüklemeye çalıştığım dosya kopuyor.yani hiçbir program indireniyorum.birde bağlantı inanılmaz yavaş.mesela show tv nin sayfası gibi resimler bulunduran herhangi bir sayfayı 3-5 dakikada anca açıyor.durum kötü yardımınızı istiyorum.

İşletim sistemim win2000 ve seri kablo ile bağlanıyorum.tüm modem ve port  ayarlarını kurcaladım ama sonuç yok.motorolanın kendi vizard programını kullanıyorum.bu yavaşlık neden kaynaklanabilir.

selamlar

:shock:
Elkn.Müh.NURi OSMAN MIZRAK [email]n_o_mizrak@hotmail.com[/email]

Libertador

Selam. Bende de 2-3 hafta once dedigin gibi oldukca sorunlu bir baglanti soz konusuydu. 10-15dk. bir baglanti kopuyordu. Yalniz 2 haftadir baglantim oldukca iyi. Ben de seri porttan baglaniyorum. Sanirim USB daha hizli oluyormus, ama senin sorunun seri porttan değil. Dedigin kadar kotu bir baglanti varsa muhtemelen telefon ayarlarinda bir sorun var ya da telefonunla ilgili bir durum. Bazi telefonlarin baglanti durumunun oldukca kotu oldugunu duymustum. Oncelikle telefonun sitesinden en son suruculeri indir. Bu telefonu kullanan baskalarinin baglanti durumlarini arastir. Bir de mumkunse GPRS'li bir telefon bulup bilgisayarinda onu test et.
Pek yardimci olamadim sanirim. :)

ods

GPRS'li bir telefon almak istiyorum. Ufak çaplı bir araştırma yaptım ama bir karar veremedim.

Nokia'nın GPRS li olup modemi olan modelleri çok pahalı. (Yanlış anlamadıysam 3510 ve 3510i'nin GPRS'i var ama modemi yok.)

Sony Ericsson'a gelince ; T200 hakkında çok yerden kendi kendine kapanma problemi olduğunu duyduğum için düşünmedim. T310'un data kablosu ile internet bağlantısının yapılamadığı söyleniyor. T300 ile de GPRS'li internet bağlantısı yapılabiliyor sanıyorum ama bu telefonla ilgili bir yoruma da rastlamadım henüz. Ha bir de R520 var. Bu telefon hem çok ucuz, hem de bluetooth gibi özellikleri var ancak, bu devirde cepte taşınmayacak kadar büyük ve görünümü de hoş değil.

Özellikle GPRS ile internete bağlanan arkadaşların bu konudaki önerilerini bekliyorum.

cnt

dostum ben yaklasik 5 aydir t200+dsr11 kablo kullanıyorum
dedikleri gibi reset atma olayi, oluyor, fakat cok fazla sik değil. yani haftada 3 diyelim ortalama!
baglanti ise baya guzel, her ne kadar son gunlerde telsimden kaynaklanan sorunlar olsada.
ayrica bu konu hakkinda daha fazla bilgi almak istersen
forum.donanimhaber.com saffasinda mobil cihazlar kismina bak. bir cok gprs kullanicisi var orada

Libertador

Selam, daha onceki mesajlarimda da yazdigim gibi ericsson T200. Isterseniz bir de www.hepsiburada.com www.estore.com.tr gibi siteleri girip arastirma yapiniz. Bir de bu telefon piyasada pek bulunmuyordu ama gecen gun KArakoy alt gecitinde satilirken gordum.
cnt: dsr11 kablo dediginiz USB girisli olan mi? Ben RS212 seri kablo kullaniyorum. USB girisli olanlarin daha hizli oldugunu duymustum. Bu konu hakkinda bir bilgin var mi?
Bir de sende de UPLOAD berbat bir durumda mi? interaktif herhangi bir oyun oynayabiliyor musun? Ya da ICQ da bazen sorun cikiyor mu?

cnt

hayir, dsr11 seri kablo, rs232 baglantili.
sonucta telefonun ve sebekenin verecegi max hiz rs232 nin verebilfigi hizin uzerinde olmadigi icin, farketmez.

cnt

unutmadan upload olayi bendede berbat.
icq da meydana gelen sorun ise, telsimin yaklasik 1 haftadan beri belirli araliklarla baglantiyi sifirlamasi. ister mesanger olsun ister chat hepsinde belirli araliklarla offline duruma geciyorsun.

Libertador

RS232 diyecektim ben de. Birkac kisiden USB kabloyla daha hizli baglandiklarini duymustum ama bana da sacma geldi. Sonucta kabloda olusacak kayiplar ne kadar olabilir ki? Fakat kablolarin elektronik donanimlarinda da farklilik olabilir diye dusunmustum. Neyse ICQ gercekten feci durumda.
Bu arada iki gun boyunca benim sebeke bolgesinde GPRS erisimi yoktu. GPRS servisine telefon ettim bir gun sonra hallettiler ve mesajla sorunun halledildigini bildirdiler. Acikcasi telsimden boyle bir hizmet beklemezdim. :)

Libertador

RS232 diyecektim ben de. Birkac kisiden USB kabloyla daha hizli baglandiklarini duymustum ama bana da sacma geldi. Sonucta kabloda olusacak kayiplar ne kadar olabilir ki? Fakat kablolarin elektronik donanimlarinda da farklilik olabilir diye dusunmustum. Neyse ICQ gercekten feci durumda.
Bu arada iki gun boyunca benim sebeke bolgesinde GPRS erisimi yoktu. GPRS servisine telefon ettim bir gun sonra hallettiler ve mesajla sorunun halledildigini bildirdiler. Acikcasi telsimden boyle bir hizmet beklemezdim. :)

Libertador

nuri osman paşa

:roll: yavaş falan derken toptan gitti bizim gprs hattı 3 gün bekledim sonra dayanamadım telsimi aradım.10 dk bekleyip operatöre bağlandım sorunu anlattım 1 gün sonra gprs hattı geri geldi şimdi fena değil 4kb ile 1kb arası download yapmama izin veriyor flash get ile.

sakın bu arkadaşlar gprs hattını bozup sırf biz telsimi arayalım diye yapıyor olmasınlar sonuçta 10dk cep telefonu faturası gelecek...

msm messengerde icq gibi her 5 dakikada 1 offline oluyor...yokmu bunun çözümü?
Elkn.Müh.NURi OSMAN MIZRAK [email]n_o_mizrak@hotmail.com[/email]

Libertador

Bugun baglanti halloldu dedim ama su anda acaip sorunlu sabahtan beri onunla ugrasiyorum kopup kopup geliyor bu hattin kopmasindan hemen once oldukca iyidi baglanti. Sende de boyle bir sorun olduguna gore merkezi bir sorundan kaynaklandi zannedersem. Ama ileriye surdugun teori geyikti zannedersem. :) Bu arada istersen normal telefonlardan da arayabilirsin. Istanbul kodlu (212). telsimin sitesinde yaziyordu numara.

cnt

arkadaslar sorunlarinizi mail araciligi ile de iletebilirsiniz. musteri hizmetleri bu konuda hassaslar, ilgileniyorlar yani.

mh@telsim.com.tr

cep telefonundan airyosan musteri hizmetlerinin dakikasi 65.000 civari olmasi lazim.
hatti ilk aldigimda bende 10dk beklemistim :)