PIC dsPIC33FJ32MC302

Başlatan E-x8, 05 Mayıs 2017, 11:31:24

E-x8

Başlıkta belirttiğim PIC' i arıyorum 6 adet ADC, 12 adet PWM çıkışı için umarım yanlış görmemişimdir, bir de siz inceler misiniz?

Link = http://www.microchip.com/wwwproducts/en/dsPIC33FJ32MC302

Bu mikrokontrolcüyü nereden satın alabilirim?

skara1214

suna vereceğin parayı stm32f103c8t6 al bu dediğin özelliklerin hepsi ve dahası ondada var
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

tekosis

Dİgikey yada mouser gibi firmaların Türkiye distrübütörleri aracılığıyla getirtebilirsiniz.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

skara1214

E-x8

@skara1214 Elimde boşta duran 2 tane stm32f103c8t6 mevcut fakat kullanamıyorum led yakıp söndürmek dışında :))
Stmcubemx uygulamasınıda olayları çok kolaylaştırdığı, kodlarıda karmançorman yaptığı için kullanmak istemiyorum. :))
Siz Stmcubemx' ten yararlanarak mı yazıyorsunuz?

Edit : Yararlandığınız bir kaynak varsa paylaşmanız çok makbule geçer.

skara1214

6 tane video koydum internete hemde içinde dma adc ve pwm var :D

skara1214

bu 1. ders ;
https://www.youtube.com/watch?v=tS8WIckdmVc&t=623s

devamıda hem burada hem internette mevcut  (bu arada @muhittin_kaplan  nın videolarıda gayet güzel )

E-x8

Teşekkürler, inceleyeceğim.

E-x8

@skara1214 sizin 3 videonuza, @muhittin_kaplan sizin 1 videonuza bakabildim. Bence videolarınız bilgi açısından dolu ve gayet öğretici bu açıdan beğendim.
Belki videolarınızda daha seri konuşabilirseniz izleyen sıkılmayabilir, şahsen ben videolarınızı 1.5x ile izledim. Ayrıca bu çok rahatlıkla düzeltilecek birşey kafaya çok takmayın :)
Ek olarak Arm' ı CubeMX olmadan kullanmam pek mümkün değil gibi, çok fazla kod üretiyor ve hepsi önemli :)

Son olarak @skara1214 yönlendirmeniz için teşekkür ederim. :)

İyi çalışmalar, yeni videolarınızı bekliyorum. :)

skara1214

Hakkaten 1.5x te izleyince daha guzel daha akıcı olmuş :D