Konnektör terminali sıkma için pense tavsiyesi

Başlatan Elektroemre, 14 Mayıs 2017, 15:22:51

polleme

Engineer PA-09'u Amazon'dan 14 Mayıs'ta sipariş etmiştim, dün elime ulaştı. İnce ve oldukça kaliteli bir yapısı var. Açıkçası çok hoşuma gitti. 1.25mm-2.54mm arasındaki tüm uçları sıkabiliyor. Bir arkadaşımız bir pinin tek seferde sıkılmadığını, iki kez sıkma gerektirdiğini söylemişti. Ancak bu bana göre bir sorun değil, aksine böyle olması daha iyi. Zira pinin ortasını sıkarken kenardan kablo ve pini elle tutma ve görme şansı oluyor. Orta sıkıldıktan sonra kenar sıkılıp iş tamamlanıyor. Neticede ben de yüzlerce pin sıkmıyorum.

Tavsiye edilir. Tagli, teşekkürler.

Bu arada güncel konnektör fiyatları da şöyle: JST-XH (2.54mm) takımı 1 TL, JST-PH (2mm) takımı 2 TL

TABS

Alıntı yapılan: polleme - 24 Mayıs 2017, 10:48:15
Engineer PA-09'u Amazon'dan 14 Mayıs'ta sipariş etmiştim, dün elime ulaştı. İnce ve oldukça kaliteli bir yapısı var. Açıkçası çok hoşuma gitti. 1.25mm-2.54mm arasındaki tüm uçları sıkabiliyor. Bir arkadaşımız bir pinin tek seferde sıkılmadığını, iki kez sıkma gerektirdiğini söylemişti. Ancak bu bana göre bir sorun değil, aksine böyle olması daha iyi. Zira pinin ortasını sıkarken kenardan kablo ve pini elle tutma ve görme şansı oluyor. Orta sıkıldıktan sonra kenar sıkılıp iş tamamlanıyor. Neticede ben de yüzlerce pin sıkmıyorum.

Tavsiye edilir. Tagli, teşekkürler.

Bu arada güncel konnektör fiyatları da şöyle: JST-XH (2.54mm) takımı 1 TL, JST-PH (2mm) takımı 2 TL

İyi çalışmalar

Bir adet bende almak istiyorum. Acaba hangi siteden aldınız ?

polleme

Aldığım ürün linki şu:

https://www.amazon.com/gp/product/B002AVVO7K/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Biraz pahalıya geliyor ama çok kısa sürede geldi ve bu tür ürünler sürekli alınmıyor zaten. Ayrıca bu ürün Aliexpress'te yok gördüğüm kadarıyla.

TABS

Çok teşekkürler.

Pahallıya gelmesi önemli değil mühim olan istediğimiz gibi iş görmesi.

Elektroemre

Alıntı yapılan: Elektroemre - 15 Mayıs 2017, 11:51:47
Teşekkürler @Ersin  hocam linkteki çene ve uyumlu penseyi aldım.

Pense geçen hafta geldi, üzerindeki çene ve harici aldım çene kesinlikle XH serisi ile uyumlu değil  :) Uygun çene bulunca buraya yazarım.

Ersin

Bendeki konektör 2.54 , 2.5 ile arasında pek fark olmaması gerek.