Laboratuvar Tipi Güç Kaynağı

Başlatan E-x8, 28 Mayıs 2017, 17:05:10

E-x8

Merhaba

Ayarlanabilir güç kaynağı arıyorum. Hem voltajı değiştirilsin hem akımı sınırlansın. Piyasada 30V-5A çokça mevcut. Alırken neye dikkat etmeliyim? 30V-5A bir çok şey için yeterli olabiliyor mu?
Ayrıca bu ürünlerin markalarını hiç duymadığım için önerebileceğiniz bir marka-model var mı?

polleme

ido2323

tunayk

HexfeT

Switch mode
Linear
Mixed Mode
Ripple and Noise
Load and Line Regulation
Transient Response
Accuracy and Resolution
Remote Sense
.
.
.
Gibi detaylar var.

30V 5A tek kanal yeterli ise önerim Rigol DP711

skara1214

ne amaçla kullanacaksınız? basit işlerse piyasada satılanların hemen hemen hepsi iş görür ama kaliteli birşey arıyorsanız keithley öneririn
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

coco

Linkdeki yıldırım adaptörün siyahından bendede var Kullanan arkadaşlarda bendeki problem oluşdumu
ilk aldığım gibi voltajları tam kısdığımda voltajı 00 yapmıyor ve sondayken 30 volt çıkarmıyor ne olabilir bunun sebebi?

E-x8

Yorumlarınıza anca bakabildim. Basit işlerde kullanacağım tek kanal yeterli. Fakat 1.5 yıl sonrada ara değerlerinin değişmesini/bozulmasını istemiyorum :)

-Yıldırım Adaptör'ün güvenilir bir satıcısını bulamadım, adını sanını duymadığım sitelerde e-ticareti yapılıyor. Güvenipte satın alım yapmayacağım yerler bunlar.
-Ms305d makul bir cihaz fiyat açısından Amazon üzerinden bulabilirsem oradan satın almayı düşünüyorum eBay sıkıntı çıkarabilir belli olmuyor.
-SUNLİNE 3005D güzel bir alet olmasının yanı sıra benim bütçemi hayliyle geçmekte fakat beğendiğimi söyleyebilirim.
-Rigol DP711 harika bir cihazmış özelliklerinin yanı sıra birde tipi var çok hoşuma gitti fakat hem bütçemi aşıyor hemde ülkemize gönderimi yok.
-Keithley için birşey dememe gerek yok :) :)

Muhtemelen iç piyasadan herhangi bir cihaz ya da Ms305d cihazını getirtmeye çalışacağım.

polleme

Yıldırım ve diğer modeller için eğer imkanınız varsa Karaköy Selanik'te CE-TA ile konuşun.

E-x8

@polleme Müsait bir zaman yaratarak önümüzdeki günlerde uğramaya çalışacağım. Ne zamandır da Karaköy'e uğramıyorum :) . Çoğu ayarlanabilir güç kaynağı modellerini dediğiniz yerde bulabilir miyim ayrıca?

Birde şu linklerde ki ürünlere bakabilir misiniz? Hangisi daha iyi ve anlamadığım bu fiyatları neye göre veriyorlar?

- http://www.hepsiburada.com/tt-technic-rxn-305d-0-30v-0-5a-ayarlanabilir-guc-kaynagi-pm-hrantenrxn305d
- http://www.hepsiburada.com/unit-utp3315tfl-30volt-5amper-ayarlanabilir-guc-kaynagi-p-HRANTENUT3315
- http://www.robotistan.com/0-30-volt-5-amper-ayarli-guc-kaynagi-ps-305d

polleme

Şimdi özel mesaj gönderdim. İlgilenebileceğiniz iki ürün var elimde.

E-x8

Biraz daha ürünleri araştırdım.
SUNLİNE 3005D-II'nin hassaslığına hayran kaldım sırf onun için almayı düşünüyorum bütçeyi zorlayacağım.
Onun dışında bu markanın sanırım tek kanal modeli olduğunu düşündüğüm Sunline 3005D cihazı var.
İnceleme videosu izlediğim de ve ekranına ilk baktığımda çok hassas göstergesi olduğunu düşündüm fakat son 2 basamağın hep sıfırda kaldığını ve hiç değişmediğini görünce fikrim değişti.
Bu cihazı kullanan var mı?

polleme

Bende var ama o kısma dikkat etmemiştim. Bendeki 3005D ama Sunline değil, Class marka. Gerçi aynı ürün olduklarını düşünüyorum.

E-x8

Test edebilme imkaniniz varsa cihazı yüke koyarak hassasiyeti kontrol edebilir misiniz?

polleme

Alıntı yapılan: E-x8 - 30 Mayıs 2017, 14:56:18
Test edebilme imkaniniz varsa cihazı yüke koyarak hassasiyeti kontrol edebilir misiniz?

Hassasiyetten kastınız gerilim mi? Akımın değeri mi?