Keil'de yazdıgım kodu st link ile yüklerken hata alıyorum.

Başlatan Emre_Tuncay_, 30 Mayıs 2017, 22:06:59

Emre_Tuncay_

Merhaba
Daha önceden stm32f407 discovery kit ile proje yapmıştım .Bugün st-link aldım ve elimde bulunan Maple mini kartına st-link ile keil'de yazdığım kodu atmak istedim ama hata aldım.Hata şu şekilde.

Yardımcı olur musunuz iyi çalışmalar.
(Maple mini kartı üzerinde stm32f103c8t6 işlemcisi bulunmakta.)

apsis

Project->option fot target ->output -> burada "creat HEX file" kutucuğu tiksiz olmalı. Kutucuğu işaretleyin ve OK diyerek buradan çıkın. Programı yeniden derleyin ve projenizin olduğu yerden hex uzantılı dosyayı st-linkte açın ve yükleyin. Buradaki uyarı dosya türünü tanımadığından.
İyi çalışmalar.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

Emre_Tuncay_

Cevabınız için teşekkür ederim Output kısımı sizin dediginiz gibi ayarlıydı.Sorunu başka şekilde çözdüm c/c++ kısmında define bölümüne gerekli ayarları yanlış yapmıiım düzeltince çalıştı.Ayarları şu şekilde yaptım.
USE_STDPERIPH_DRIVER, HSE_VALUE=8000000, STM32F1XX

apsis

Emre_Tuncay_

apsis

Anladım. Başka bir hatayla karıştırmış olabilirim. Başıma gelirse bunu uygulayacağım.

Konigtronic

"Option for Target" bölümünde "Utilities" kısmında "Use Debug Driver" ın kutcuğundaki çarpıyı kaldırın. Settings'in solundaki pencereden ST-Link Debugger'ı seçin. Sonra Settings'e tıklayın. Flash and Run'da Reset and Run'ı işaretleyin. Debug sekmesinden de port'u jtag değil de SW olarak seçin.