Ay başı olmasına rağmen internetim çok yavaş.

Başlatan Mucit23, 05 Haziran 2017, 02:52:55

Mucit23

Ne zaman internete girmek için caba göstermeyi bırakacağız merak ediyorum.

Normalde her ay sonuna 10 gun kala kota dolar download yaomayi bırakın video bile izleyemez olurduk. Bu duruma alışıgız. Fakat şuanda ay başı olmasına rağmen aynı sorundan şikayetçiyim. Hele geceligin hiçbir yere giremiyorum. Şuanda evde modem ve internet olmasına ragmen bu mesaji cep telefonumdaki 3g ile yaziyorum.

Artık bıktım bu internet probleminden.

एक होना

Şu an internet sıkıntısı devam ediyor ise kullandığınız internet servis sağlayıcınızı arayıp şikayet de  bulunun.

Sorun çözülmediği takdir de hizmet veremediğiniz için aboneliğimi bitirmek istiyorum derseniz size yardımcı olurlar.

TT net kullanıyorsanız bu saat de size yardım edecek kimse bulamazsınız hatta gün içerisinde dahi bulamazsınız.
Neden diye soracak olursanız ttnet alt yapısını taşeron bir firmaya vermiş. Gidip bakmadan arıza kaydını yapılmıştır diye belirtiyorlar.

Geçmiş zaman.
Gün içerisinde 3 defa arıza bildirdim 3 defa yapıldı mesajı geldi.
ve bu olay ortalama 1 yada 2 ay gibi sürmüştü.
En son arıza kaydı bırakırken olabildiğince hakaret ettim. temsilci kayıt altındayız diye uyardı.
bu kaydı müdürüne genel müdürüne dinlet dedim.
5 gün sonra 2 taşeron geldi. suratları bin parça sağlam laf yemişler anlaşılan.
bağlantılara ve fiber kutularına baktılar. ortalama 2 saat sonra rıza çözülmüştü.

Not:
Telefon hattı ve modem aynı hat da ise siplenter denen zımbırtıyı devre dışı bırakıp deneyiniz.
Modemin adaptörünü değiştirip deneyiniz.
Modem den bir başkasına hat gidiyorsa iptal ediniz.
Kablosuz bağlanıyorsanız Kablo bağlayarak deneyiniz.
Yedek modeminiz var ise yada bir arkadaşınızdan ödün modem alabiliyorsanız modem deneyiniz.
Modem e gelen kablo iç hat ise bina girişinden yeni kablo çekerek test ediniz.

Aradığınızda kesinlikle iç hatta yada siplitter de arıza vardır biz karışmıyoruz gibi yanıt alacaksınız.
Test ederseniz ekip gelmesi kesinleşir.

engerex

Eğer ADSL kullanıyorsanız postane yada sokaktaki telefon kutusundan binanızdaki telefon kutusuna genelde TurkTelekom gelir.

Kota için TurkNet derim. Kota 150GB ve 3 aylığına 250GB deneniyor. Sorun çıkmazsa tüm müşterilere kota 250GB olacak. %10-20 kadar müşteri hariç. Onlarda kota AKN hız düşmesi yok.

matador

Haftasonu bende yaşadım aynı sıkıntıyı. Fiber hattım var 22~24Mbit aralığında olan internet haftasonu 0.2'lerdeydi. Sonra düzeldi. Ttneti arasakda modemi kapattırıp geri açtırıyolar.

@Mucit23 uydunet varsa bölgenizde tavsiye ederim.

matador

Kablolu yayınız varsa. Kablolu yayın üzerinden de internet alabilirsiniz.

Mucit23

Bu sabah arıza bildirimi bırakmak için aradım ama bölgesel iyileştirme çalışmalarından dolayı genel bir yavaşlama var dediler. Tamam deyip kapattım. Fakat iş yerinde hiçbir sıkıntım yok.

Malesef Şuanda TTNET in alternatifi yok gibi. Türkcell süperonline felan var ama onlarıda alan bin pişman.

derbeder

keşke  bu ülkede  Telekom dışında  internet  hzimeti sağlayan başka bir alt yapı firma  olsa internet en pahalı bizde en yavaş yine bizde arkadaş ....

एक होना

Superonline gayet iyi. Alt yapısı ttnet e ait olmasına rağmen ilk seferlerde sorun yaşamıştım ilk mesajım da belirtmiştim.

Müşteri hizmetleri gayet iyi.
Alt yapısı yok ise ttnet i kullanıyorsa dediğim gibi taşeronlardan dolayı sorun yaşanıyor.
Alt yapısını yaptığı yerlerde sorun yaşayan pek görmedim.

Mucit23

Yok hocam defalarca TTNET i aradım resmen adam kandırıyorlar.
Hız testi yapıyorum 250kbitlerde felan kalıyor. Telefon açtığımızda buradan hız değerlerinizin normal olduğunu görüyorum bir elektrikçi çağırıp hattınızı kontrol edin diyorlar.

En son aradığımda bana bir DNS verdiler. 195.175.39.49 ve 195.175.39.50 Bu dns adreslerini sisteme girince biraz hızlanacağını söylediler. Pek bir hızlanma göremedim. Dediğim gibi ort. 250-500kbit lerde internete giriyorum.

Şuanda Taahhüt varmış internette önümüzdeki yılın ortalarına kadar. Benim birde şöyle bir sıkıntım var. Yazları 3-4 ay boyunca yazlıkta kalırız. Bu süre boyunca interneti yazlıktaki adrese nakil yapıp orada kullanıyoruz. Ekim gibi felanda tekrar geri nakil alıyoruz. Her nakil işlemi için türk telekom bizden 30 tl nakil ücreti alıyor.

Türkcel süperonline'a geçmeyi isterim açıkçası ama şuanda kullandığım gibi en az 50gb AKK kullanımlı limtisiz bir interneti olması lazım. Acaba bunu gidip Türkcell bayilerindemi konuşayım?

engerex

Alt katımızda 2 farklı komşu biri Turk Telekom kullandı diğeri SuperOnline ADSL kullandı. Hız sözde 8Mbit'e veya 16Mbit'e kadar. Tüm ay istisnasız 0,20Mbit ve 2 Mbit arası hız alıyorlardı. Şu an ben bağlattım TurkNet. Sözleşmede VDSL2 52 Mbit geçiyor. Şuan 44-48Mbit yani 5 MegaBayt download hızı görüyorum.  Hepsinde altyapı Telekom, aynı telefon kutusu, aynı santral, sunulan hız farklı verdiğim ücret onlardan fazla değil, hatta birinden daha ucuz. Taahhüt yok, istediğim gün cayabilirim, 150GB AKN dolduramıyorum.
1 ay deneyip görebilirsin. Hatta bir ara ilk ay ücretsiz deneme vardı.

SuperOnline kullanan yakınım başlarda iyiydi birden aynı senin hızları görüyordu. Hatta onları da görmüyordu. Telekom kaynaklı olduğu için SuperOnline cevadı "biz bir şey yapamayız" oluyordu. Oda günde bir kaç kez Turk Telekom'u İl bölge müdürüne varana kadar arayıp isyan ediyordu. Çok geçmeden Telekom yeraltından sadece o eve yeni kablo çekti. Eğer toplu altyapı çalışmalarını bekleseydi belirsiz bir tarihte sorunu çözülecekti. Bu yolu da deneyebilirsin.