Chrome garip davranışı - mobilde' de ve PC' de ( ESP8266 ile ilgili )

Başlatan magnetron, 11 Haziran 2017, 12:52:07

magnetron

merhaba forum,

bu sayfa benim STM32 de gömülü

ESP8266 ile internete çıkıyorum

ESP için modemde port açtım

eğer cep telefonumu aynı modeme wifi' den bağlarsam - resimdeki outputları submit (gonder) butonuyla açıp kapatabiliyorum

eğer cep telefonunu 4 G ye bağlarsam ve modemin dış IP sini girersem resimdeki outputları açıp kapatamıyorum - hep kapatıyor

PC den ise 192. ... no yu girip sorunsuz açıp kapatabiliyorum

neden böyle

teşekkür

Cemre.

E-x8

Local server kurduğunuz için aynı ağ üzerinden yani bilgisayarınızdan veya wifi bağlı cep telefonunuzdan 192.168.. şeklindeki adrese girişi rahatlıkla yapabilirsiniz bunda sıkıntı yok.
4G'den bağlandığınızda sayfanın acaba indirilmiş versiyonunu görmediğinizden emin misiniz? Belki modem yapılandırmanız tam olarak çalışmıyor olabilir.
Modem güvenlik duvarını kapatıp, modem yönlendirmenizi yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

magnetron

- port açmıştım zaten

- 4G' den bağlanınca sayfa iniyor

sadece çıkışları kontrol edemiyorum - ilginç olan bu

telefonu wifi 'den bağlanınca çıkışları kontrol ediyor

aynı telefon - aynı modem - içerden bağlanınca kontrol ediyor dışardan bağlanınca etmiyor

( çıkışları kontrol etmek için

client web sayfasını istediği paketin sonuna O1 = 1   O 2 = 1 Submit şeklinde bir ekleme yapıyor )

magnetron

sorunu çözdüm

telefondaki Chrome ilginç şekilde

esp'den web sayfasını isterken

Submit varsa onu ayrı +IPD paketiyle gönderiyor

STM32 'de gerekli düzeltmeyi yapınca düzeldi

cevap yazanlara teşekkür

E-x8

Sorununu çözmene sevindim. Şu sıralar ESP ile çalışıyorum bu kısımdaki önceden uyarı için teşekkürler. :)

ÜC

Eğer istek chromeden geliyorsa 2.paketi beklemek gelincede bağlantıyı sonlandırmak gerekiyor yoksa chrome işlem yapmıyor. İnternet Explorerda bu sorun yok.