Keil'de verilerimin kaybolması

Başlatan apsis, 12 Haziran 2017, 01:04:51

apsis

Merhaba,
Bilgisayarım uyku modundaydı ya da ben öyle sanıyordum. Eve dönüp açtığımda kapanmıştı. Tekrar açtığımda keilde üzerinde çalıştığım program dosyaları silinmiş. Sadece oluştulan proje başlığı duruyor. Kodlar vs. gitmiş.
Bu olay ikidir başıma geliyor.
Bir önceki olayda kodları oturup baştan yazmak zorunda kalmıştım.
Başınıza benzer bir durum geldi mi?
Çözümü var mıdır?
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

veysel_eeblog

Normal pc sleep modunda power kesildiğinde (pc kapandığında) veriler RAM' de saklandığı için kaybolur. Verilerin kaybolmaması için normal "sleep" modu yerine "hazırda beklet" modu seçilmesi gerekir. Bu modda veriler sabit diske kaydedilir ve sonra RAM'e aktarılıp kullanılır. PC hazırda beklet modunu cmd de "powercfg.exe /hibernate on" ile aktif edebilirsiniz. Verilerin kaybolmaması için PC de sleep mod yerine hazırda beklet modu kullanmak gerekir.

ido2323

Bende de oluyor o yüzden metin defterine kaydedip tekrar kopyalıyorum. Çözüm ben de bulamadım.

Zoroaster

Projeyi gelistirirken hic mi saklamiyorsunuz?

En azindan Edit -> configuration -> Editor -> file and project handling den kendinize uygun bir kutuya tik atin.
Seytan deliginden kacti.

Mucit23

Bulut depolama sistemlerine ait klasörlerin içerisinde projelerinizi geliştirin. Bu sayede silindi bilgisayar çoktü kayboldu dertleri olmuyor. Aynı zamanda Hem iş yerinde hemde evde pc niz var ise İşyerinizdeki PC de geliştirdiğiniz projenin son hali otomatikmen evde güncellemiş olur.

apsis

Veysel_eeblog dediğini yaptım şimdi. Teşekkür ederim.
Bülent hocam tam çözümü vermişsiniz. Bu ayarları aramak hiç aklıma gelmemişti. Teşekkürler.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

kimlenbu

Benim "save" ve "save all" tuşlarım basa basa aşınmıştır. Projelerim dropbox klasöründe oluyor, bir kopyası da orada duruyor, arada harici diske de yedek alıyorum.

Keil'de 2 kere başıma geldi, çok fazla kod içeren birden fazla tabı hızlı hızlı kapatmaya çalışırken program kendisini kapatıyor, kaydedilmemiş bütün veriler uçuyor. Her ne kadar kısa süreli kayıtlar yapsan da bir yazdığın fonksiyonu baştan yazmak ızdırap geliyor.

muhittin_kaplan

Versiyonlama sistemi kullanın. kafanız rahat olsun.
(diyorum ama en az iki makinada tutarım projemi)