Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

ESP8266 Yönlendirme

Başlatan veliusta, 15 Haziran 2017, 22:13:24

veliusta

Arduino ile ESP8266 WiFi Server oluşturup Web Server yaptım. ( Modem'e bağlanmadan. WiFi HOST )

192.168.4.1 adresi ile ESP8266 arayüze ulaşabiliyorum.

Herhangibi bir url yazdığımızda beni otomatik olarak 192.168.4.1 yönlendirsin istiyorum.
Mesala google.com yazdım otomatik 192.168.4.1 yönlendirecek. Böyle birşey yapmak mümkün mü?

leblebitozu

internete bağlı isen linkteki gibi bir kütüphane var, tabi modemden esp'nin ip'sine port yönlendirme yapman gerek

https://github.com/ayushsharma82/EasyDDNS

ihead

Alıntı yapılan: veliusta - 15 Haziran 2017, 22:13:24
Arduino ile ESP8266 WiFi Server oluşturup Web Server yaptım. ( Modem'e bağlanmadan. WiFi HOST )

Herhangibi bir url yazdığımızda beni otomatik olarak 192.168.4.1 yönlendirsin istiyorum.
Mesala google.com yazdım otomatik 192.168.4.1 yönlendirecek. Böyle birşey yapmak mümkün mü?

public yapmak istiyorsan. yani is yerinden, okuldan erismek istiyorsan. bir tane domain satın alıp bilgisayarına apache tomcat gibi bir server yükleyip public ipinin 80 portunu dışarıdan erisime açmam lazım daha sonra aldığın domaini o porta yönlendirmen lazım. domain dediğim şey www.ahmetmehmet.com  vs gibi web adresidir. Fakat bu durumda güvenlik kurmazsan pc saldırılara açık hale gelir. bu kısımlarla uğraşmak istemiyorsan domain ve hosting satın alıp web projeni oraya yükleyip nodemcuyu oradan yönetebilirsin. Eger public değil local yani aynı ağda olacaksa sadece apache php server kurup conf ayarlarindan web adresi ip adrese yonlendirebilirsin. Ama sadece aynı ağda erişim olur.

ihead

Alıntı yapılan: veliusta - 15 Haziran 2017, 22:13:24

localda php serverda yapmak için örnekleri stackoverflowda var bir tane senin için buldum
https://stackoverflow.com/questions/16229126/using-domain-name-instead-of-localhost-in-with-https-in-xampp

veliusta

İnternet olmayacak. Modem olmayacak. Sadece ESP8266 ve Android Telefon olacak.

ESP8266'yi Bluetooth modül gibi kullanacağımı düşünebilirsiniz.

ÜC

Esp ile AP oluşturmuşsundur ve bu AP yi web server yapmışsındır muhtemelen..Androidi bu ağa bağladığında url bilgisi zaten senin web serverine yani 192.168.4.1 adresine gelecek mecburen , senin geleni kontrol etmen yeterli.

dnacikaya

veliusta

Radyo Türü: 802.11g yazıyor. Bunu 802.11n yapabilirmiyiz?

veliusta

Alıntı yapılan: umitco - 16 Haziran 2017, 02:28:50
Esp ile AP oluşturmuşsundur ve bu AP yi web server yapmışsındır muhtemelen..Androidi bu ağa bağladığında url bilgisi zaten senin web serverine yani 192.168.4.1 adresine gelecek mecburen , senin geleni kontrol etmen yeterli.

Evet.  Mesela yeni modem aldığımızda herhangibi bir siteye girdiğimizde modem arayüzüne otomatik olarak yönlendirir. TTNET kullanıcı adı ve şifreyi girmek için.
Benzer şey okulların WiFi lerindede var. WiFi'ye bağlanırsın, google.com yazarsın, Seni otomatik olarak başka bir yere yönlendirir. Sisteme T.C. ve Şifre girince internet kullanmana izin verir.

yyz

Alıntı yapılan: veliusta - 22 Haziran 2017, 05:48:31

Evet.  Mesela yeni modem aldığımızda herhangibi bir siteye girdiğimizde modem arayüzüne otomatik olarak yönlendirir. TTNET kullanıcı adı ve şifreyi girmek için.
Benzer şey okulların WiFi lerindede var. WiFi'ye bağlanırsın, google.com yazarsın, Seni otomatik olarak başka bir yere yönlendirir. Sisteme T.C. ve Şifre girince internet kullanmana izin verir.

Bu tarz bir sistem için hotspot kurmanız gerekiyor. İnternette wi-fi kimlik doğrulama sistemi gibi anahtar kelimelerle bir takım çözümlere ulaşabilirsiniz. PFsense isimli ürün bayağı ünlüdür bu konuda. Ya da en ilkel yöntemle bilgisayarınızdaki hosts dosyasında bir takım siteler için yönlendirmeler yapabilirsiniz. Mesela  192.168.4.1     google.com satırını eklediğinizde ESP'nize yönlenecektir. Tabi siz herhangi bir URL yazıp sizin ESP'nize yönlenmenizi istediğinizden dolayı kısıtlı bir çözüm sunuyor bu size.