Windows 10 Yüksek Miktarda Upload Yapması

Başlatan smyomekatronik, 20 Haziran 2017, 22:34:47

smyomekatronik

Arkadaşlar merhaba;

Windows 10 kurup aşırı upload yapan dizüstü bilgisayarımı, sizlerin yardımı ile msdn sürümü bulup tekrar windows 7 ye döndürmüştüm. Daha sonradan windows 10 nun ayarları yapılmadığı için aşırı upload yaptığını öğrendim, tekrar windows 10 kurup ayarlarını yaptım (windows 10 dağıtım iyileştirmesi). Upload miktarını tekrar kontrol ettiğimde fazla bir değişiklik olmadığını gördüm. Bu sorunun tam olarak çözümünü bilen varmı ?.

ziyaretci

Bu yüzdendir ki, 1 hafta oldu win7 lisansı aldım. Win10 'da kullandığım işlevsel  özelliklerden vazgeçmeyi göze aldım.

-- Başlat menüsü
-- Çoklu ekranda görev çubukları
-- Yeni gelmiş galiba; ekran videosu çekme(win+G tuşu)

Zoroaster

Seytan deliginden kacti.

ziyaretci

Alıntı yapılan: Zoroaster - 21 Haziran 2017, 01:30:45
Win10daki islevsel ozellikler neler?

Benim için;

Alıntı yapılan: erkantr67 - 21 Haziran 2017, 00:31:12
Bu yüzdendir ki, 1 hafta oldu win7 lisansı aldım. Win10 'da kullandığım işlevsel  özelliklerden vazgeçmeyi göze aldım.

-- Başlat menüsü
-- Çoklu ekranda görev çubukları
-- Yeni gelmiş galiba; ekran videosu çekme(win+G tuşu)

ErsinErce

Ayarlardan Gizlilik seçeneklerinde ne varsa kapatın
sonrasında hesaplar kısmından senkronizasyonu kapatın

sonraki adım olarak zamanlanmış görevlere göz atıp gereksizleri kaldırın
en sonda da hizmetler kısmında xx_svc_032sdaf tarzı gereksiz servisleri kapatın(Bu işlem tam anlamıyla bilmiyorsanız bilgisayarınızın çalışmasını olumsuz olarak etkiler)

Windows 10 kadar stabil bir windows versiyonu yok malesef
bazı cihazların driver konusunda sıkıntı yaşıyorsanız kendinizde imzalayarak kullanabilirsiniz.
Programlar konusunda sıkıntı yaşıyorsanız progamların windows 10 uyumlu olanını yada alternatiflerini araştırın

windows7 de yazılmış programlara çözüm üretmeye çalışmak yerine sisteminizi güncelleyin ki ileride de kullanabilin
windows 10 a geçireceğiniz progamı minimum bir 10 sene daha kullanabileceksiniz ama şuan windows 7 ye göre ayarlanmış programlar çok büyük sıkıntı yaşatmaya başladı bile.

MC_Skywalker

Windows 10 torrent matığı gibi update'leri paylaşmakta. bu kutumsal yerlerde tüm pclerin aynı anda güncellemesini garentilemeye yardımcı olurken, ev kullanıcıları için gereksiz.

güncelleme ayarlatından değiştirilebiliyor. Win7 kullanıyorum. yeni bir win geçmeye niyetim yok.

smyomekatronik

Alıntı yapılan: ErsinErce - 21 Haziran 2017, 08:52:51
Ayarlardan Gizlilik seçeneklerinde ne varsa kapatın
sonrasında hesaplar kısmından senkronizasyonu kapatın

sonraki adım olarak zamanlanmış görevlere göz atıp gereksizleri kaldırın
en sonda da hizmetler kısmında xx_svc_032sdaf tarzı gereksiz servisleri kapatın(Bu işlem tam anlamıyla bilmiyorsanız bilgisayarınızın çalışmasını olumsuz olarak etkiler)

Windows 10 kadar stabil bir windows versiyonu yok malesef
bazı cihazların driver konusunda sıkıntı yaşıyorsanız kendinizde imzalayarak kullanabilirsiniz.
Programlar konusunda sıkıntı yaşıyorsanız progamların windows 10 uyumlu olanını yada alternatiflerini araştırın

windows7 de yazılmış programlara çözüm üretmeye çalışmak yerine sisteminizi güncelleyin ki ileride de kullanabilin
windows 10 a geçireceğiniz progamı minimum bir 10 sene daha kullanabileceksiniz ama şuan windows 7 ye göre ayarlanmış programlar çok büyük sıkıntı yaşatmaya başladı bile.

xx_svc_032sdaf tarzı gereksiz servisler hocam bunu anlayamadım, biraz açabilir misiniz.

veliusta

Windows 10 çok kötü.  Bende Windows 7'ye geçtim.

Kötü Yönleri;  Telemetry, Bazı eski uygulamalar çalışmıyor, Eski driverler çalışmıyor, Kötü Tasarım, İki tane gömülü tarayıcı ile geliyor. Kullanmayacağım gereksiz microsoft programları ile geliyor ve bu programlar silinmiyor.

İyi yönleri; Directx 12, iso dosyaları için sanal cd sürücü, Gelişmiş dosya kopyalama, UEFİ, Bazı driverler gömülü geliyor,

sezgin05

Windows 10 bence de çok stable. Eğer kurulumu Microsoftun sitesinden güncel indirdiğiniz ISO ile kurarsanız büyük boyutlu upload sorunu yaşamazsınız.

furkanyx

hizmetlerden arkaplandaki gereksiz programları kapatırsanız sorun kalmaz.
Ayrıca aşağıdaki linkteki uygulama çoğu gereksiz programı kaldırmanıza yardımcı olur.
https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases

muhittin_kaplan

smyomekatronik

Ne yaptıysam upload miktarını düşüremedim. Windows 7 ye mecbur tekrar geri dönüş yapacağım.

sovalye

Hocam, denemişsinizdir diye tahmin ediyorum ama yine de sorayım. Bağlantı yaptığınız ağı "metered connection" olarak gösterdiniz mi? Bunu yapınca izinsiz upload'ları ve güncellemeleri kapatıyor diye hatırlıyorum.

Maxim

bunu hangi program ile logluyorsunuz
bende win10 yüklü, hiç birşey açık değilse hiç upload-download yapılmıyor
1byte bile gelen giden yok

smyomekatronik

@sovalye  yaptığım ayarların içinde tarifeli bağlantıda vardı ama nafile. @Maxim kullandığınız servis sağlayıcıdan trafik raporunda belli oluyor hocam. İlk mesajımda 5,94 gb olan upload şu an 8 gb lara dayandı.