Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Pickit-3 Hakkında

Başlatan xoom, 29 Haziran 2017, 15:01:08

xoom

arkadaşlar en son kullandığımda pickit3 sorunsuz çalışıyordu. bugün ne yapsam ne etsem pickit3 hiçbir pici görmez oldu.. acaba arızandımı diye nasıl bir kontrol yapabilirim.. pickit3 v3.10 programlama arayüzünü kullanıyordum..

serdararikan

mplab ile birlikte mplab modunda bi denermisiniz? bazen kendi programında sıkıntı olabiliyor.

xoom

MPLAB® X IDE v3.65 indirip deniyorum.. daha önce kullanmadım ama sanırım çözerim..

ghistmanzero

Bende de pickit 3 standalone v1 ve v3 de jit hatası veriyor. Pickit pc ye bağlı iken programa cıft tıklıyorum ama ben pickit in kablosunu çekmeden program açılmıyor. Açılınca kabloyu tekrar takip bağlantıyı kontrol et diyorum bu sefer de jit hastası şeklinde bir hata mesajı veriyor. Her iki programı da microchip in arşivinden indirdim. Eskiden çalışıyordu. Bu hatayla karşılaşan var mi acaba?

xoom

Maalesef MPLAB-X ilede olmuyor.. Pickit-3 üzerinde kontrol etmem gereken yer bilen varsa yardımcı olabilir mi? MPLAB moduna veya PîcKit3 V3.10 modlarına alabiliyorum.. ama pic görmüyor.. Daha önceleri epey pic programladım oysa.

xoom

Son yaptığım kontrolde işaretlediğim yerdeki entegre ( U6 ) üzerinde bir şişme/Kabarma gözlemledim.. acaba bu entegrenin ne olduğu hakkında bilgisi olan var mı? değiştirsem çalışma ihtimali nedir fikirlerinize açığım..

sigmoid

Pickit3 ün user guide içinde devre şeması mevcut. Orada entegrenin ne olduğu yazar. Fotoğrafa yakından bakınca dediğiniz gibi anormallik var.

crazy

CI1F yazıyor sanırım, smd kodu google araştırmak lazım

xoom

74LVC1T45 imiş.. gelde simdi bunu bul.. hadi bulduk aldik acaba calisicak mi..Hay aksi iş aksadı .

xoom

Acaba elinde olan var midir? Ücreti karşılığında rica etsem bir adet.

crazy

Özdisan satıyor ama stokta yok

xoom

Evet ilk oraya baktim ama stok yok..