VS 2017

Başlatan burak54, 08 Temmuz 2017, 20:53:19

burak54

Visual Studio 2017 kürekli linki olan arkadaş var mı ? Teşekkürler.

sovalye

Community, professional ile aynı(bireysel kullanıcı için) ve ücretsiz.

burak54

Yani kodlarımızı üretebiliriz ancak satamayız. Satacağımız zaman Pro lazım doğru mu @sovalye

sovalye

Evet hocam. Community lisansının olayı o. Ticari olmayan kullanıcılar için. Crackli visual studio ile yazdığınız programları satamazsınız. En başından ticari iş yapıyorsanız, kullandığınız tüm programlar lisanlı olmalı.

mert3162

Anlamadığım konulardan biri yazılımı üretmişim atıyorum bir restaurant masa sipariş hesap takip programı program çatır çatır çalışıyor.Müşterime satmısım parasını almısım diyelim.Microsoft bunu nasıl takip edebilirki kodu exe ye dönüştürdükten sonra microsoft bunu nasıl tespit edebilir ?
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

OG

Alıntı yapılan: mert3162 - 01 Ağustos 2017, 06:35:12
Anlamadığım konulardan biri yazılımı üretmişim atıyorum bir restaurant masa sipariş hesap takip programı program çatır çatır çalışıyor.Müşterime satmısım parasını almısım diyelim.Microsoft bunu nasıl takip edebilirki kodu exe ye dönüştürdükten sonra microsoft bunu nasıl tespit edebilir ?
Benim de zaman zaman aklıma gelen bir soru.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

zamzam23

Alıntı yapılan: sovalye - 08 Temmuz 2017, 21:22:26
Evet hocam. Community lisansının olayı o. Ticari olmayan kullanıcılar için. Crackli visual studio ile yazdığınız programları satamazsınız. En başından ticari iş yapıyorsanız, kullandığınız tüm programlar lisanlı olmalı.

Bir çok iş yerinde lisanssız program kullanılıyor ya da tek kullanıcıda lisans var diğerlerinde yok. Yazdıkları programları ya da çizdikleri proje veya teknik resimleri satmıyorlar ancak kendi ürünlerinin satışında kullanıyorlar. Yani her halükârda ticari.

enteresan10

Bu konuyu biraz daha acar misiniz? Lisans olayini satis vs.

sovalye

Isteseler( belki de istemislerdir bilmiyorum) . Programin visual studio da derlenip derlenmedigini rahatca ayirt edebilirler. Md5 gibi bir hash fonksiyonu yazar microsoft. Belli bir karmasikligin uzerindeki kodlara bu fonksiyonun sonucunu ve uzerindeki lisans dosyasini gomer. Bir sikinti olursa mahkemede bu ozet fonksiyonuna dair veriyi kontrol ederler.

Hocam zaten microsoft restorant programinin pesine dusmez. Visual studioya bagimli dev sirletler var onlari yeterince somuruyor. Aurica kucuk capli sirketiniz de olsa kullandiniz ana makinanin uzerindeki programlari lisanslamaniz lazim. Yoksa kontrollerde ceza yazarlar.

Arka plandaki bir makinada visual studio ile kodu gelistirip daha sonra, sadece gcc kullanip da derleyebilirsiniz. Bu da bir yontem.

dnacikaya

Nisan 2017'den itibaren microsoft bsa kuruluşunun Türkiye'de operasyon yetkisi kaldırıldı, bilginize.

http://mobile.tgrthaber.com.tr/teknoloji/bsa-turkiyeye-icisleri-bakanligi-kilit-vurdu-174984

Ersin

Peki programı community versiyon ile yaptık .Tanıdık bir firmada da pro versiyon (lisanslı) var bunu da orda compile ettik ve sattık.
MS peşine düştü diyelim, program lisanslı bir versiyon ile compile edilmiş ama benim firmada pro lisansı yok.
Bu durumda MS sen bunu satamazsın pro lisansın yok der mi ?

MC_Skywalker

Pro lisan ile derleyince sahipliği ona geçiyor. Derleme esnasında exe içine brşeyler yerleştiriyor. bir ara bayabakınmıştım aklımada kalanlardan örne VS2015 C# ile derlenmiş programcıklar.

bir exe de 0x895h ofsetine
$74955cd6-e86d-4330-8d35-c7b48219ec3d

başka bir exe de  0x851h ofsetine
$92018c93-c411-4757-b3cd-1b72db1c9611

diğer bir exe de 0x94D ofsetine
$319ea5a1-185f-4e5e-8be6-4c6280d83448

yerleştirlimiş.

VS2015 kullanmayıp komut satırından cs.exe ile derlediklerimde bu ofsetlerde buna benzer hernagi bir dizi  yok

ilyas KAYA

Bazı sdk lar lisans istiyor. Mesela andorid ve ios için comminity ile yazılım yapamıyorsunuz. Aynı şekilde tizen de öyle. Form şeklinde bir program tasarlayıp tüm api leri kendiniz yaparsaniz hiçbir suretle lisansa ihtiyacınız yok. En azından benim başıma gelenler bunlar.