LED Ekran TV Ekran Koruması?

Başlatan mir_as82, 11 Temmuz 2017, 12:57:25

mir_as82

139 cm ekran bir televizyonun ekranını fiziksel cisimlerden nasıl korurum?Çocuklar cisim atabilir bundan dolayı istiyorum.
Televizyonların önüne ektra ekran koruması satan yerler var mı?

cevat1

Bendeki LG marka tv. Kendinden hazır korumalı. İnce tabaka pleksi tüm ekrana ceket gibi giydirilmiş.
Sizde televizyonu da kontrol edin. Belki cihazın üzerinde koruması vardır.

mir_as82

Kendim pleksi kıvırıp yapsam nasıl olur acaba?
Statik elektrikten dolayı tozların sürekli burada toplanmaması için nasıl bir pleksi tarzı materyal almalıyım?

bmutlu

Alıntı yapılan: mir_as82 - 11 Temmuz 2017, 12:57:25
139 cm ekran bir televizyonun ekranını fiziksel cisimlerden nasıl korurum?Çocuklar cisim atabilir bundan dolayı istiyorum.
Televizyonların önüne ektra ekran koruması satan yerler var mı?

Düşünüyorsan hemen tedbir al ben de 8 sene önce düşündüm 104 ekranın önüne seffaf pleksi koyayım çocuklar kırar diye.NMalesef geç kaldım masamın üzerinden bir m5 somun fırlatılması ile  tv nin başı yendi direkt çöpe koydum ekran neredeyse tv fiyatı idi.

Epsilon

Alıntı yapılan: mir_as82 - 12 Temmuz 2017, 08:59:34
Kendim pleksi kıvırıp yapsam nasıl olur acaba?
Statik elektrikten dolayı tozların sürekli burada toplanmaması için nasıl bir pleksi tarzı materyal almalıyım?

Dediğiniz gibi ürünler varmış  sizde yapabilirsiniz.Sanırım plexi geniş bir mengene de ısı ile eğilebiliyordu.
http://www.tv-armor.com/tv-screen-protector-product-information

tekosis

Pleksi yansıma yapar. Fotoğraf için çerçeve yapan yerlerde yansımasız bir cam satılıyordu bunu da araştırabilirsiniz.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.