DVI-I slotuna DVI-D kablosu takılabilir mi?

Başlatan ziyaretci, 15 Temmuz 2017, 01:17:53

ziyaretci

Merhaba,

DVI-I (dual link) slotuna DVI-D kablosu takılabilir mi? Aşağıdaki üründe bir DVI-I (dual link) birde DVI-D (dual link) slot var. Ben DVI-D kablosunu her iki slotta da kullanabilir miyim? İletişimde herhangi bir farklılık olur mu? Her iki slotta da ana pin girişlerinden ayrı, sağ taraflarında ayrı girişler var(yatay pin vs.). DVI-I pin diyagramına baktım ve o girişlerin analog(VGA dönüştürücüler için) olduğunu gördüm.

Kullananların(dvi kablo, ekran kartı, monitör vs.), bilgi sahibi veya tecrübeli olanların görüşlerine, bilgilerine başvurmak istiyorum.

dijital74

DVI-I kablosu hem dijital hem analog sinyaller taşır. Bu slotta dvi kablo kullanılabilir. Geriye dönük uyumluluk için analog vga çeviricileri de bu porta takılır. DVI-D kablosu ise yalnız dijitaldir. Hdmi - Dvi  çeviriciler de bu porta takılır.

ziyaretci

Hocam( @dijital74 ) yani, soldaki slota(DVI-I) ben DVI-D kablosuda takabilirim?

Epsilon

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/221/~/difference-between-dvi-i-and-dvi-d

NVDIA diyorki:

"Bu 2 slot pinleri zaten farklıdır sonu I olanda Analog sinyallerde vardır.Analog sinyallerde bu farklı olan pinlerdedir.
Bunun dışında tüm pinleri 2 slotdada aynıdır."(Sanırım asıl sorulmak istenen buydu)

Yani zaten kablonuzdaki sinyal türü hangi slota takılması gerektiğini  gösteriyor.

Aşağıdaki linkte diğer kabiliyetleri hakkında.
http://www.ebay.com/itm/Ugreen-USB-3-0-to-Dual-DVI-HDMI-VGA-External-Multi-Display-Adapter-Converter-New/152365388364

dijital74

Bence takmamanız için bir sebep yok. Deneyin.

ziyaretci

Ürünü şuan kullanabiliyorum. Evet takılabiliyor.

Ve üründen memnun kaldım. Veri transferi nedeniyle herhangi bir gecikme yaşanmıyor. Ana ekran monitöründe pencereyi salladığınız hız aynı şekilde harici monitörlerde de gerçekleşiyor. DVI çıkışlı olduğundan herhangi bir dış etkenlere karşı titreme veya renk kayması olmuyor.

Naçizane ilgililerin bilgilerine sunarım.

dijital74