UNIVERSAL USB PIC PROGRAMMER

Başlatan Lenin, 16 Temmuz 2017, 16:56:02

Lenin

Merhabalar. Bende bir adet universal usb pic programcısı bulunmakta. Pic'i zif sokete programlıyorum. Ama üzerinde extradan Vpp,Vdd,Vss,Data,Clock uçları bulunmakta. Bu uçları kullanarak pickit 3 gibi kullanmaya çalışıyorum ama usburn programı kodu yüklerken hata veriyor.  Sıkıntı ne olabilir sizce?

cetin1990

Soket pinlerine sinyal gelmiyor veya kablo uzundur.  Programda test modu varsa, öncelikle kablo ucuna kadar ilgili sinyalllerin düzgün şekilde geldiği ölçülmelidir. VPPon yapıldığında uçtaki VPP pininde kaç volt oluyor? Off yapıldığında sıfırlanıyor mu? Vdd, Vss , clokc, data uçları da benzer şekilde ölçülmelidir.

Lenin

Dediğiniz gibi uçları test programından ölçtüm sonuçlar olumlu. Yani herhangi bir sıkıntı göstermedi.

cetin1990

O zaman kablo fazla uzun gelmiş olabilir.
Pic devresindeki program uçları, picin pinlerine gitmiyor veya yanlış bağlantı var.

Lenin

Bu seferde programı yüklüyor ama yüklediğim programı çalıştıramıyorum. Yüklendiğinde usburn OK bildirimi veriyor.

gokhangokcen

altta target run gibi bir buton var program attığın menüde onu aktif yapmalısın işlemciyi çalıştırmak için. ya da program attıktan sonra ıcsp pinlerini sökeceksin.
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

Lenin

Dediğiniz gibi yaptım. Programı yüklüyor ama pic'in içindeki program çalışmıyor.