TB6612FNG Paralel Bağlama

Başlatan bybkts, 16 Temmuz 2017, 21:05:27

bybkts

Merhaba arkadaşlar,
Sürekli 2A akım çekebilmek için iki dc motoru iki TB6612FNG ile kontrol etmek istiyorum.
TB6612FNG entegresini paralel bağlama şemasını çizdim yanlışlık var mı yok mu kontrol edip dönüş yapar mısınız?

selimkoc

İki sürücüyü üst üste arada header plastiği kalacak şekilde lehimle bitti.

bybkts

Alıntı yapılan: selimkoc - 17 Temmuz 2017, 10:58:34
İki sürücüyü üst üste arada header plastiği kalacak şekilde lehimle bitti.

Yabancı forumlarda dediğime benzer şekilde bağlama yapmışlar in, out ve pwm bağlantılarını gösterdiğim şekilde yapmışlar gerisi yoktu. Dediğini deneyeceğim çok teşekkürler...

bybkts

Son bir soru daha sorayım 3 taneyi üst üste lehimlersek sürekli 3A akım alabilir miyiz?

Jamesbond79

Konuyu görünce yazayım dedim 2 tane üst üste bağlayıp çalıştırdım kırmızı sparkfun lardan motorlar fazla akım çekmemesi ne rağmen motor sürücüler belli bir süre sonra yandı kesinlikle üst üste baglamanizi önermem 10 tane kartta hep aynı sorunu yaşadım.

bybkts

Alıntı yapılan: Jamesbond79 - 18 Temmuz 2017, 09:37:40
Konuyu görünce yazayım dedim 2 tane üst üste bağlayıp çalıştırdım kırmızı sparkfun lardan motorlar fazla akım çekmemesi ne rağmen motor sürücüler belli bir süre sonra yandı kesinlikle üst üste baglamanizi önermem 10 tane kartta hep aynı sorunu yaşadım.

Sanırım benimkilerde yandı. Yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi mi bağlantı yaptın acaba?

Jamesbond79

Bu bağlantı ile sorun olmaz ama tutup üst üste entegreleri headerlardan lehimlersen sorun oluyor. Bu bağlantı doğru bu şekild
e her entegreden 2a  çekersin gerilim 14v geçmesin breakout 15v polo lu da 14v olması lazım bu şekilde bağlayıp ta yanıyorsa motorlarin akımları 2a fazla olabilir.

enteresan10

Bir şema var elimde paylaşmaya çalışıyorum. Bu konuyu bende merak ediyorum...

enteresan10

Şema bu...

LukeSkywalker

Üst üste bağlayarak olmaz. Bu sürücüler mosfet h bridge sürücülerdir. Mosfetlerin rds on dirençlerindeki ufak farklılıklar paralel mosfetlerden birisinin yanmasına sebep olur. Kısacası bu sürücülerin her biri 2 şer motor sürmek için tasarlanmıştır. Başka motor sürücü yapmaya çalışın. L6205 gibi sürücüler var.

bybkts

enteresan10