TİG kaynak makinası 180$

Başlatan ido2323, 23 Temmuz 2017, 20:26:57

ido2323

Herkese Merhaba, geçen Gözüme çarptı 180 dolara TİG kaynak makinası satılıyordu, acaba alıp Türkiye ye getirsek bizim şebeke de çalışır mı? Makina çok güzel "Made in USA" almak istiyorum ama emin olamadım burada 120V şebeke gerilimi ve 240V gerilim var, bu makina da buradaki 240V gerilim ile çalışıyor acaba bizim şebeke de çalışır mı? Teşekkürler.

OG

USA demişsiniz ama 240V yazıyor, bizde çalışır.

Ayrıca 180 USD biraz pahalı değil mi, fiyatları bilmiyorum da yaşadığım şu olaya istinaden diyorum,

Motorun ayaklığı kırılmıştı, en yakın motorsiklet tamircisine girdim. Aynı ebatta bir kaynak makinesi vardı, gençlik yıllarından kalma biraz çalışmıştım, kaynaktan az buçuk anlarım, açtı makineyi, penseye bir hayli de kalın bir elektrot takılı idi, makinenin elektrodu yakışı dikkatimi çekti, ustaya "ufacık makine çok güzel yakıyor, makinen güzelmiş" dedim. Usta, "abi ne bileyim BİM'den 200 liraya almıştım" deyince daha bir şaşırdım.

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Erol YILMAZ

Madein China bu,

Fontundan belli...

elektronik

@OG hocam bim'de satılanlar normal trafolu ark kaynak makinesi. bu tig kaynak makinesi.

sezgin05

Bu makine DC Tig kaynak makinesi. Eğer alüminyum kaynağı yapacaksanız olmaz. DC olmasına rağmen fiyat çok iyi alın derim.Tabii gümrük kargo falan olmazsa. İşyerine yeni AC-DC TIG aldık.İtalyan malı.10.000TL

OG

Alıntı yapılan: elektronik - 24 Temmuz 2017, 19:33:47
@OG hocam bim'de satılanlar normal trafolu ark kaynak makinesi. bu tig kaynak makinesi.
Doğru, göz ardı etmişiz.

ido2323

Bizim şebeke de çalışır ise, 2 tane alıyorum. Gümrük sıkıntı değil %20 öder geçiririm. AC TİG kaynak makinası da var ama çok pahalı ve hacmi çok fazla 1899$ civarı, bir de plazma cutter var, aynı firmanın o da 240v 600$ değer mi acaba? Reklam olacak ama admin bey kusura bakma aldığım yer burası;

https://www.harborfreight.com/

cann

burada yerli tig 1500-2000 TL civarında,
yerli makina,, dünyaya ihraç da yapıyor, mavi renkli, magmaweld marka, önceden oerlikon olarak bilinirdi.
bende resimde ki gibi çanta tipi var. tig kaynak yapmasını bilen güzel yapıyor.

Maxim

çok afedersiniz konusu olunca sormak istedim tam bilmiyorum.
-tig
-mig
-gaz altı
-inverter

bu 4 çeşit kaynak makinalarını kısaca anlatabilirmisiniz?
aralarındaki farkı, kullanım alanlarını

Zoroaster

180$'a kaynak kablosu da dahilse çok iyi.

Sadece torchu almak istediğimde 900 TL istediler diye hatırlıyorum.
Seytan deliginden kacti.

OG

Alıntı yapılan: Maxim - 25 Temmuz 2017, 10:09:09
çok afedersiniz konusu olunca sormak istedim tam bilmiyorum.
-tig
-mig
-gaz altı
-inverter

bu 4 çeşit kaynak makinalarını kısaca anlatabilirmisiniz?
aralarındaki farkı, kullanım alanlarını
Kısaca özetlemişler Hocam
http://www.oerlikon.com.tr/ark_kaynak_yontemleri.html 

https://kaynakdunyasi.tr.gg/Kaynak-%C7e%26%23351%3Bitleri.htm

elektronik