STLINKv2 Program Yükleyememe

Başlatan eeburakdemir, 25 Temmuz 2017, 13:46:12

eeburakdemir

Merhaba,
Resimdeki gibi bir sorunla karşılaşıyorum STM32F103C8T6 kodlu mcu'ya progam atarken. Fakat mini board da sorun yaşamıyorum. Bu  hatayı harici orjinal STLINKV2 de herhangi bir mcu ya program atarken de karşılaştım sorunu onda da çözememiştim. Bende küçük flash bellek gibi olan programlayıcıdan atıyordum. Bu sorun ile karşılaşan , çözümü bilen var mıdır ? Boot0 bacağı resimdeki gibi gnd ye çekilmiştir. Boot1'den bir npn transistor tetıkleyeceğim. Aynı zamanda bundan yaklaşık iki hafta önce de STM32F0 mcu'ya aynı programlama şekli ile gayet başarılı şekilde program yükleyebilmiştim.

Asla pes etme...

magnetron

ben seri porttan program atarken boot-0 1 'e

boot-1 0'a çekiyorum

eeburakdemir

Mini board da ikisini gnd çekilmiş olarak geliyor. Hatta boot1 gnd çekmeden program almıştı, seri porttan derken bootloader olarak mı atıyorsunuz ?
Asla pes etme...

magnetron

evet Usart-1' den atıyorum - Flash Loader Demo diye ST'nin bir programı var

MC_Skywalker

NRST ucunu bağlıyomusun? MCU'nun beslemesi bağlımı? STLINK, kart ile 3V3 bağlantısı olmalı.

3V3
SWCLK
SWDIO
GND
NRST

uçalrı bağlı olmalı.

eeburakdemir

Hocam kartı stlink üzerinden 3.3v verdim. Söylediğiniz tüm bağlantıları tek tek kontrol ettim. hepsi bağlı. Gndler aynı beslemeler aynı ve 3.3v geliyor. Nrst 10k ile pullup şeklinde bağlı.
Asla pes etme...

MC_Skywalker

STLINK bağımsız mı? yoksa Herhangi bir Diskovery üzerindeki STLINK mi?

STM32F4 Diskovery üzerindeki STLINK'in SWD uçlarındaki 3V3 çıkışında sıkıntı var kart üzerindeki  başka yerden 3V3 almanız gerek. Kartın kendi beslemesinden MCU'ya 3V3 vereceksiniz.

eeburakdemir

Hocam hariciden programlıyorum. F0 olarak kart tasarladıgımda sorunsuz program yukledım 32F100 de bu resımde yaptıgım gıbı yıne yukledım.
Asla pes etme...

MC_Skywalker

Hata mrsajında belirtilen ayarı yapmayı unutmadın değil mi?

eeburakdemir

Hocam bu ayarı yaptım. Ardından gelen pencere de reset kısmını hardware olarak yapacaksın diyor. Zaten benim sistemimde nrst 10k ile 3.3v pullup lı.
Asla pes etme...

eeburakdemir

Hocam program atamadıgım durum kartı ılk toplarken mcu yu takmıstım ve program atmaya calısmıstım. Sımdı kartları topladım programlayıcıyı taktım bu sefer de dırek tanıdı mcu yu. Bende anlamadım sımdı olay nerde :/ ustune programlayıcının 3.3v unu sokup dısarıdan verdım yıne programladı. Herhangi bir girsimdede bulunmadım yanı mcu bacakları arası kısa devre vs gıbı :/ Şimdilik sorunu bu şekilde halloldu. Yorum yapıp yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim .
Asla pes etme...