pic ile role kontrolünde yardım

Başlatan yargicim, 29 Temmuz 2017, 16:16:24

kudretuzuner

Merhaba,
Evet konu şimdi daha kolay hale geldi.Hele de kamu yararına olduğuna göre ben de bildiğim kadarı ile katkıda bulunmak isterim.
Aklıma yine bir soru geldi.Orijinal butonlar dış ortamlarda problem çıkarttığına göre siz kendi butonlarınızı nasıl muhafaza edeceksiz.Orijinaller sert şartlara göre tasarlanmış olmasına rağmen sizin elektronik minik butonlar nasıl iş görecek ? Ayrıca her butondan geçen akım çok önemlidir.
röle seçiminde bilinmesi gereken bir parametredir.
Çok daha önemli bir konu da YASAL durumdur.Şartları kabul edilmiş ve de onaylanmış bir itfaiye aracı üzerinde tadilat yapmak büyük sorumluluk getirir ve problem anında size sorun olur.Bu sizi yıldırmasın ama durum budur.Siz yine projenize amatörce devam edin ben de elimden geldiğince en iyisi olacak şekilde tasarlayacağım ama uygulama işini ben bilemem.Konu her ne kadar basit gibi görünse de uygulamada çok değişik olasılıklar çıkacaktır.İtfaiye araçları çok özel ekipmanlar ve de değişik malzemeler kullanan bir araçtır.Tüm spesifikasyonlarını bilmek gerekir.
Konu bence enteresan olup takipteyim.
Amatör

yargicim

İlginizden dolayı teşekkür ederim şu an araç üzerinde kullanılan malzemeler çok basi ve koly arıza yapabilen parçalar ben ise su geçirmez kutu içerisine koymayı ve yüzeyinde tuşların önüne özel yüzey kullanmayı düşünüyorum kart ve role kısmını ben halladebilirim yalnızca programda takıldım yardımcı olursanız çok sevineceğim

temha

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH'ın adıyla başlarım.

Bahsettiğin şey için pic kullanmana gerek yok tek butonla start stop yapmak için impuls roleler var. bunları kullanabilirsin. Basıldığı sürece calışması için de zaten rolenin bobin uçlarına seri buton bağlaman yeterli.

RaMu

Birileri bizi hobicilerin zihnisinir pro'c'elerinden korusun.

Çoğumuz kullandığınız yangın hortumunun,
başıboş bırakıldığı durumda
ancak çizgi filmlerde yılan gibi dans edeceğini zannederiz,
halbuki basınç altındaki yangın hortumunu başka yere yönlendirmek için
3-5 adam yetmeyebilir dahi.

Şimdi ben yangın görüp,
bakkaldan yarım litre şişe su alıp, söndürmeye koşsam,
sizin şuanki durumunuza denk gelir.

Yanlışı görüpte uyarmamak, o yanlışa ortak olmak demektir.

Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

Maxim

valla bu kadar ciddi bir konuda böyle amatör bir çalışma hata olur
bu iş oyuncak değilki?

zelio akıllı röle ile yapın o işi
hiç saçmalamaz, taş gibi çalışır.
http://www.schneider-electric.com.tr/tr/product-range/531-zelio-ak-ll--role/

ilyas KAYA

Bende Zelio akıllı role kullanilmasi taraftarıyım.
Ayrıca butonlar için sizin bir kutu yapmanıza gerek yoktur.
Su,  toz , darbe geçirmeyen hem kutu hemde butonlar mevcud. DaHa çok vinç kumandalarında kullanılır. Kablo olarak da silikon spiral kablo takılır. Örneklerin olduğu görsellere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.google.com.tr/search?q=vinc+buton+kutusu&client=ms-android-samsung&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwif8-HXysTVAhWFYVAKHZFcCgwQ_AUICSgB&biw=360&bih=560