40mhz kristal kullanımı ? (18f2520 veya 18f2550)

Başlatan ghistmanzero, 01 Ağustos 2017, 12:03:38

OG

Bu chip de kristal takmadan dahili osc ile USB kullanılabiliniyormu (dataya bakma tembelliği, tecrubesi olandan hızlı cevap ricası)
Kullanılabiliniyorsa USB ile tolerans anlamında hata yapma durumu?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

LukeSkywalker

ghistmanzero

Alıntı yapılan: RaMu - 01 Ağustos 2017, 23:57:22
Tüm sorularının cevabı linklerde:

https://www.picproje.org/index.php/topic,59489.msg460551.html#msg460551

https://www.picproje.org/index.php/topic,54462.msg416008.html#msg416008
@Salih cevaplar için teşekkürler . aklımda kalan tek soru şu. full usb ve gerekli değerin olması  durumunda picin genel çalışma hızı mı 48mhz oluyor yoksa sadece usb haberleşme modülü mü 48mhz de çalışıyor ? ben birden fazla adc okuması yapacak bir kart yapmak istiyorum. ölçümler arası delay , ortalama işlemleri filan derken sistem baya zaman kaybediyor .amacım tüm işlemleri toplamda max 1ms çivarında tutmak . hani bunun için 18f serisi piclerden en yüksek hızı sağlamaya çalışıyorum. PLL bunun için uygun bir yöntem değil mi ?

Salih

Clock=48Mhz olduğu zaman, PIC 48Mhz'de çalışıyor demektir.
PIC'in komutları çalıştırırken Clock/4  işlemi yaptığını bildiğini kabul ediyorum.

ghistmanzero

Alıntı yapılan: Salih - 02 Ağustos 2017, 10:48:43
Clock=48Mhz olduğu zaman, PIC 48Mhz'de çalışıyor demektir.
PIC'in komutları çalıştırırken Clock/4  işlemi yaptığını bildiğini kabul ediyorum.
teşekkürler öğrenmek istediğim buydu :)  arkadaşların attığı linkte bulunan tablo ayarları (özellikle de HSPLL  konfiguraasyonu kabul edilmedi .tanımlayamadı.)anladdığım kadarıyla şuanki sürümde biraz farklı .bu nedenle osilatör ayarında  wizard kullanıp yapmak daha kolay gibi. direk 12mhz kristali bağlayıp osilator ayarında da clock değerini 48mhz yapıp full_usb ayarını secip  konfigurasyonu compilerın yapmasını sağlıycam. anladığım kadarıyla sıkıntı çıkarmadan 48mhz de çalışacak.

eeburakdemir

@OG  hocam ifade etme şekli yanlış olmuş. Aksi takdirde konu ile ilgiliyim. Teşekkür ederim ifade yanlışlığını farkettiğiniz için.
Asla pes etme...