access point bu şekilde çalışır mı ?

Başlatan magnetron, 12 Ağustos 2017, 20:57:25

magnetron

merhaba forum,

modemden aldığımız ethernet kabloyu access point' in WAN girişine bağlayıp interneti wireless yapabiliyoruz

peki diyelim ki modemimizde WiFi var

access point bu wifi sinyalini alıp ethernete çevirebilir mi ?

yapmak istediğimi söyliyim;

Deltanın ethernet portlu DOP HMI panelinin ethernet portunu bu access pointe bağlayıp
fabrika içinde kablo çekme derdinden kurtulmak istiyorum

mümkün müdür ?

değilse bana bir çare söyleyin

teşekkür

mir_as82

Eğer HMI tarafına, WiFi den Ethernete çeviren bir adaptör alırsan işin çözülür gibi. Sonuçta PLC ve HMI arasındaki veri alışverişi:

PLC<--->Modem(lan tarafı WiFi)<-->Wifi to Ethernet  adapter <-->HMI

magnetron

sayın @mir_as82

tam da sizin söylediğinizi arıyorum

tek fark ben HMI' yi RS485 ile PLC ye bağlıyorum

derdim HMI yi internete çıkarmak

bugün PERPA' yı dolaştım aynen sizin söylediğinizi söyledim

onlar ya anlamadı dediğimi ya da bilmiyorlar - access point al dediler

siz model ismi söyleyebilir misiniz ?

ya da istanbul'da nereye bakayım ?

ErsinErce

TP link TL-WR810N wifi ethernet dönüşümü yapabiliyor ama endüstriyel ortamda ne kadar sağlıklı olur bakmak lazım. Sonuçta evde çalışacak diye tasarlanmış cihazlar en başta sıcaklık değişimine pek gelemezler

mert3162

ortam çok gürültülü veya yağlı pis değilse yeni ürünler inanılmaz işler başarıyorlar kaldıki tplink efsane işler cıkarıyor deli gibi gürültünün içinde fabrika içerisinde 100 metreden fazla yerden gayet hızlı veri iletisimi yapabiliyordu.Kesinlikle tavsiye edilir.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

Cemre.

Doğru mu anladım bilmiyorum ama Rs485 to GPRS dönüştürücü kullanmıştık. WiFi olanı da mevcut. BqTek firmasina ait bir üründü. İnceleyebilirsiniz.

engerex

Böyle bir cihaz var diye biliyorum.
Alışveriş merkezlerinde sorarak bulmanız zor. Soracaksanız bile uydu alıcımda ethernet var ama kablo çekmek istemiyorum, wifi ile nasıl bağlarım diye sorun.

En iyisi uydu alıcı forumlarında sormak. Oralarda kullanan mutlaka vardır.

MCansız

Calisir

http://www.hepsiburada.com/dark-wrt-150-150mbit-802-11n-wifi-4-port-ethernet-5dbi-kablosuz-router-dk-nt-wrt150-pm-bd303738

Ozelliklerini okuyun istediginiz olay mevcut kablosuz aga baglanip ethernet portuna yonlendiriyor cihaz arayüzünden ayarlama yapmalisiniz kolay gelsin

ByTEK

Bazı tp-link AP lerde AP Client modu mevcuttur. eğer bu mod mevcut ise kablosuzdan alıp kabloluya çevirebilirsiniz.

ama endüstriyel ortam için uygun fiyatlı cihaz önerimi isrterseniz Mikrotik markası olabilir. Benim favorim Mikrotik RB951. wifisi ve etherneti olan bir model işinizi görecektir.

engerex

Router repeater veya benzer ürünlerin bir ksç modu olabiliyor. Örneğin Repeater/Bridge veya Client gibi modları ayarlarsan istediğin özelliğe kavuşmuş olursun.

sezgin05

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-rp-n12-300mbps-kablosuz-n-range-extender.html

Bu ürün son derece gürültülü ortamda CO2 laser de kullanılıyor.Laseri kendimiz yaptık 150 watt AWC-708C kontroller ile wireless çalışıyor