STM32F103C8T6 devresi

Başlatan sytax333, 13 Ağustos 2017, 17:50:05

sytax333

Herkese iyi günler,
İlk defa hazır developer board almak yerine kendim stm32f103c8t6 devresi kurup bu devreyi amacıma yönelik kullanıcam ancak dediğim gibi ilk defa bir mikroişlemcinin devresini kuruyorum
bu yüzden hangi pin nereye bağlanmalı pek bir bilgim yok ancak internette oradan buradan topladığım bilgiler ile pinleri bağladım aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi. kullanmadığım IO pinleri sonradan amacıma yönelik kullanıcam
onun dışında güç tarafından ,SWD ,boot veya VDD gibi pinler doğru olup olmadğını bunlara ek olarak bağlamam gereken pinlerin olup olmadğını merak ediyorum.

Size sorum yukarıda gördüğünüz devrede herhangi bir eksiklik varmı ? Bir sorun oluşurmu? Ona göre siparişleri vermeye başlayacağım.STM32F103C8T6 işlemcisini şuan elimde bulunan STM32F4 DISCOVERY board üzerinde bulunan
SWD ile programlamayı düşünüyorum. Daha önceden STM32F103C8T6 ile uğraşmış arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.
Şimdiden tüm yorumlarınız için teşekkür ederim.

Cemre.

Zoroaster

Ek olarak asagidaki semadan da yararlanabilirsin.

Ivir zivir IO pinleri bosver. Vdd, Vss, xtal, Reset ve SWD pinleri icin referans alabilirsin.

Seytan deliginden kacti.

eeburakdemir

Merhaba, aşağıdaki resimde çalışan bir ecu cihazımızdaki bahsettiğiniz mcu için bir şema.

Edit: Kristal kapasiteleri 20pF takılmıştır.
Asla pes etme...

sytax333

Herkese cevapları için çok teşekkür ederim söylediğiniz bilgileri referans alarak devreyi kurucam