ARM® Cortex®-MXX Marka Seçimi

Başlatan bymrz, 19 Ağustos 2017, 15:38:58

bymrz

Merhabalar,

Özellikle Cortex-M0 ve M4 çekirdekli mikrodenetleyicileri kullanmayı düşünüyorum, fakat hangi markanın ürünlerine yönelmeliyim karar veremedim. Seçim yaparken iki önemli kriter öne çıkıyor.
FİYAT ve DESTEK.

İki marka arasında karar veremedim. Atmeli de kendi bünyesine katan Microchip mi, yoksa ST mi?
Destek, kaynak kod, örnek uygulamalar konusunda ST daha cazip gibi sanki... Yanılıyor da olabilirim. Belirlediğim teknik donanımlara sahip mcu larda Microchip'in M4F serisinin fiyatları daha uygun.
M0 çekirdelkli mcu larda ise Silabs markası fiyat anlamında fena değil.

Fakat bu çekirdekli mcu larda deneyimli olmadığım için, nette hakkında çok fazla kaynak bulunması gerekiyor.

Tecrübeli arkadaşlarımızın tavsiyesi nedir?

hwdesigner

Stm32 aldı başını gitti . M0 M3 m4 vs

eeburakdemir

Merhaba,
Proje süreniz bu durumda ön plana çıktığı için performans , fiyat kriterlerinden önce hangisini kullandıysanız ibaresi ön plana çıkıyor. Bu arada Microhip cortex tabanlı çip çıkardı mı ? Çıkardıysa haberim yokda  :o Destek konusunda ise ST oldukça detaylı ve iyi görünüyor. Şöyle bir durum var aslında. Vereceğiniz paranın hakkını verebilecek bir çip seçin derim.
Asla pes etme...

skara1214

St ülkede en yaygın kullanılan arm cekirdegi.m0 a isinamadim bir türlü onun yerine stm8 mantıklı gibi. Ama f103 ve f4 serisi gayet güzel islemciler ikiside başını agritmaz
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

esensoy

Alıntı yapılan: eeburakdemir - 19 Ağustos 2017, 16:43:30
Merhaba,
Proje süreniz bu durumda ön plana çıktığı için performans , fiyat kriterlerinden önce hangisini kullandıysanız ibaresi ön plana çıkıyor. Bu arada Microhip cortex tabanlı çip çıkardı mı ? Çıkardıysa haberim yokda  :o Destek konusunda ise ST oldukça detaylı ve iyi görünüyor. Şöyle bir durum var aslında. Vereceğiniz paranın hakkını verebilecek bir çip seçin derim.
Yanlış anlamayın, öğrenmek için soruyorum, ST destek konusunda ne yapıyor?
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

bymrz

@esensoy ;

Aslında ST nin kendisinden ziyade kullanıcıların büyük bir kısmının bu markayı kullanması ve bu kullanıcıların tecrübelerini, problemlerini ve çözümlerini internette paylaşmaları da bir destek sayılır benim için.
Örneğin aşağıdaki gibi Slovenyalı bir vatandaşın sunduğu bir web sitesi olması bile güzel bir şey destek adına...

https://stm32f4-discovery.net/

bymrz

Yukarıdaki yazıyı yazdıktan sonra baktım ki bu arkadaşı da ST kendi bünyesine katmış bile :)

Majerle Tilen[/b], Ljubljana'da.
1 Mart ·
·

STMicroelectronics NV'da Çalışmaya Başladı1 Mart — Field Application Engineer[/url]
Ljubljana

Field application engineer responsible for middle east Europe

bymrz

Bu arada Türkiye'de benden başka Silabs kullanan yok mu? Kendimi çok yalnız hissediyorum 😀

muhittin_kaplan

uygulama örnekleri olsa çalışan olacaktır hocam ;)