lazer sürücü devre hk.

Başlatan yolcu27, 20 Ağustos 2017, 16:41:39

yolcu27

Hocam çizgi derken ,tarama yaptıramamistim A harfi için çevresini çiziyor anlamında yazmıştım. Gcode oluşturma için birkaç program denedim oldu şimdi. Modül olarak Çin'den sipariş vereceğim gelene kadar dayanamayıp kendim de yaparım belli de olmaz yani  :)

argeman

Ozaman bende sizden yardım isteyeyim tarama yaptırabildiniz mi?eğer yaptırdıysanız hangi programla?co2 kullanan lazer kaşe makinaları tarama mantığıyla çalışıyor ..

yolcu27

Alıntı yapılan: argeman - 22 Ağustos 2017, 23:51:33
Ozaman bende sizden yardım isteyeyim tarama yaptırabildiniz mi?eğer yaptırdıysanız hangi programla?co2 kullanan lazer kaşe makinaları tarama mantığıyla çalışıyor ..

Hocam tarama için thingrevise de imagetogcode diye bir paylaşımdan gördüğüm link üzerinden yapmaya çalıştım  direk 3d yazıcılar için gcode oluşturuyor. oluşturulan g code da sorun yoktu, ama irfz44n sanırım bu konuda yetersiz kaldı yada ben odaklama yada gücü ayarlayamadim kare bir resimi bildiğin simsiyah kare çıkardı. Tarama işi çok teferruatlı sanırım.

https://www.thingiverse.com/thing:770081

argeman

Teşekkürler hocam,bu arada sizin foto neden siyah çıktı sanırım aşağıdaki yazıdan anlaşılıyor.

Laser Min Power [0-255]: - This is the laser power that corresponds to WHITE
Laser Max Power [0-255]: - This is the laser power that corresponds to BLACK
Laser 'Off' Power [0-255]: - This is the laser power that will not mark the wood at all, even if it just sits there. Usually this is the bare minimum that your PWM board will respond to.

yolcu27

Alıntı yapılan: argeman - 24 Ağustos 2017, 20:19:55
Teşekkürler hocam,bu arada sizin foto neden siyah çıktı sanırım aşağıdaki yazıdan anlaşılıyor.

Laser Min Power [0-255]: - This is the laser power that corresponds to WHITE
Laser Max Power [0-255]: - This is the laser power that corresponds to BLACK
Laser 'Off' Power [0-255]: - This is the laser power that will not mark the wood at all, even if it just sits there. Usually this is the bare minimum that your PWM board will respond to.

Yarın yeniden ayrıntılı olarak çalışacağım resim üzerine  biraz daha yavaş çalıştırıp denemeyi düşünüyorum belki hız belki odaklama yapmamda sorun olmuş olabilir güç kisminda sorun olduğunu düşünüyorum çok düşük güç ile denedim 
Bu arada ev içinde kullanımı biraz rahatsız edici koku duman vs yapıyor sonuçta . Satsam ne kadar eder Türkiye piyasasında özelden yazabilir misiniz acaba siz daha önce 1.8w sattiginizdan bahsetmiştiniz

ipek

şöyle bir şey tasarlamış ,bir göz at istersen...

http://www.lz4gv.com/Laser/Laser.html