Sürücüye Dijital İmza istemesinin sürekli iptali mümkünmüdür?

Başlatan OG, 29 Ağustos 2017, 11:55:31

OG

Win7 x64 sistemde kurulu bir program eski tip USB dongle ile çalışıyor, ismi "spark dongle".

Windows yeni kurulum ve güncelleştirmeler sonrası, dongle sürücülerini windows kabul etmez oldu, çünkü sürücüler digital imzaya sahip değil imiş..

Programın üreticisinin sitesinde aynı konu için çok şikayetler var, orada çözüm bulamadığımdan Net ortamında bakındım, bulabildiğim en başarılı uygulama, pc açılırken F8 ile başlatıp, oradaki "dijital imza istemeyi iptal et" seceneği oldu. Ancak bunu her açılışta yapmak gerekiyor, yani, pc kapatılır veya restart edilirse önceki komut işlevsiz kalıyor.

Bu "sürücüye dijital imza isteği"ni sürekli kapatma imkanı varmıdır?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ilyas KAYA

Burada anlatılmış ancak denemek gerek. Windows Xp , 7,8 artık tarihe karışti. Bence işletim sistemleri değişmesi lazım.

OG

Oradaki olmuyor.

W7 benim işlerim için en iyi win sürümü, tarih olursa linux falan öğrenmek gerekecek gibi, tabi benim tarih olma ihtimalim de var  ;D

OG

Ayrıca yaşadığım problem ve benzerleri w7 üstü sistemler için daha da geçerli olacak.

muhendisbey

Çok kolay,

Sürücü dijital imzası devre dışı bırakılabilir.
W8, W8.1 ve W10 için:
ayarlar>kurtarma ve geri yükleme>gelişmiş başlangıç seçenekleri

Oradan da
Gelişmiş seçenekler>başlangıç seçenekleri> yeniden başlat

Mavi bir ekran açılacak, oradan sürücü dijital imza kontrolünü devre dışı bırak diyorsunuz (F tuşları ile seçiliyordu yanlış hatırlamıyorsam) ve işlem tamam.

Edit: W7 için sorulduğunu yeni fark ettim. W7 de bende istemiyordu. TI ICDI sürücülerinde W8 ve üzerinde sıkça başıma geliyordu.
W8 ve üzerinde yukarıda anlattığım işlemleri yapınca kalıcı olarak sıkıntı çıkmadan kullanılıyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

ilyas KAYA

Hocam win7 64 bitte karsilasilan bir durum . 32 bitte sorun yok. Windows 10 da böyle bir sorun yok. Sadece imzası olmadiginı söyler kabul edersin kurar.

OG

Problemin yaşandığı program Proton, yani proton'a ait dongle. Forumlarında birisi "windows kurulumunda önce bunun driver'ını kurmak da bana kural oldu" gibi birşeyler yazmış.

Benim de temiz kuruluma ihtiyacım vardı, baştan kurdum. Şu an windows'un güncellemelerini yapmadım ama VB2015 kurdum, VB2015 ile çok güncelleme kuruluyor bilirsiniz. Şu an için problem görünmüyor.

ErsinErce

Proton un sitesinde imzalı driver mevcut, bu ihtiyacın sebebi nedir?

http://www.protonbasic.co.uk/content.php/1447-Compiler-Updates?s=cbdc2c7fa4f8a74c5ad1e3ce1e884add

OG

Hocam o yeni dongle, bendeki eski dongle.

İsteyene (eskisine sahip ise), yenisini küçük ücret karşılığı 1 defaya mahsus veriyorlar ama, ben önceden böyle bir sorunu hiç yaşamadığım için ihtiyaç duymamıştım.

Durum ile karşılaşınca da hızlı çözüm bulurmuyum diye ve diğer başka işler için de benzer sorunlar yaşanırsa düşüncesi ile, burada cevapları kalıcı olsun diye  sordum.

Ayrıca kargo İngiltere'den en az 10 günde gelir, yani zaman kaybı ayrı bir problem.