Solar panel

Başlatan ibra, 02 Eylül 2017, 03:10:45

ibra

Selamlar, 3000mah bataryaya sahip telefonumun arka paneline tam uyumlu 17*9cm ebatta, aşağıda linkteki güneş panelini incelemekteyim.
Konu hakında bilgi sahipleri, böyle bir panelin telefonumu şarj edip edemeyeceği hakkında görüşünüz nedir? Ayrıca,Benim anlayamadığım konu şu ki bu panel mademki 330ma üretiyor, neden telefon üreticileri böyle bir eklenti yapmıyor.

6V 0.33A 2W Solar Laminate Solar cell Charging  Board Professional Outdoor Travelling Powerbank Tool Mini Laminated Panel Power
http://s.aliexpress.com/N3UzIRBN

A_C5h5n5

Sozuak

Note 4 kullanıyorum. 500mA lık usb bağlantısı ile bile çok ağır doluyor. 330ma ile Allah sabır versin derim.

OG

Bu tip ürünler mecburi durumlar dışında iş yapmaz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ipek

5W'lık bir panel'e TRACO DC~DC yüksek verimli bir çevirici bağladım,voltaj nereseyse gölgede bile 5 Volt.

LG G3 telefona bağladım şarj işareti çıkıyor ama tık doldurmuyor,latife ile karışık var olanıda bitiriyor,

daldım net'e fişin ucunda gerilim bölücü dirençler olduğunu gördm marka ve modele göre bir sürü varyasyon,çin duvar adaptçrleri ise D- ve D+ uçları fütursuzca kısa devre edilmiş,

ne yaptımsa doldurmadı ,baya bir araştırmadan sonra G3 ve G4'ün Samsung  ve i Phone'ler kadar basit olmadığını ,sarj aletlerinin içinde bir çip ile haberleştiklerini keşfettim.   hemen dişi'li erkekli bur USB T adaptörü yaptım, ve orijinal duvar adaptörünü hiç fişe takmadan benim devreye taktım, durmadan gözlemledim şarj artışını evet dolmaya başlamıştı...

yani ürün orijinal ise lafım yok,diğer şartlarda doldurmayabiliyor..

ibra

Alıntı yapılan: ipek - 04 Eylül 2017, 01:07:11
5W'lık bir panel'e TRACO DC~DC yüksek verimli bir çevirici bağladım,voltaj nereseyse gölgede bile 5 Volt.

LG G3 telefona bağladım şarj işareti çıkıyor ama tık doldurmuyor,latife ile karışık var olanıda bitiriyor,

daldım net'e fişin ucunda gerilim bölücü dirençler olduğunu gördm marka ve modele göre bir sürü varyasyon,çin duvar adaptçrleri ise D- ve D+ uçları fütursuzca kısa devre edilmiş,

ne yaptımsa doldurmadı ,baya bir araştırmadan sonra G3 ve G4'ün Samsung  ve i Phone'ler kadar basit olmadığını ,sarj aletlerinin içinde bir çip ile haberleştiklerini keşfettim.   hemen dişi'li erkekli bur USB T adaptörü yaptım, ve orijinal duvar adaptörünü hiç fişe takmadan benim devreye taktım, durmadan gözlemledim şarj artışını evet dolmaya başlamıştı...

yani ürün orijinal ise lafım yok,diğer şartlarda doldurmayabiliyor..

Hocam sizin g3 ve g4'ü araştırdım kablosuz şarj özellikleri var. İndüksiyon bobinleri paneli sömürüyor olabilir mi? Bu yüzden şarj etmiyor olabilir. Benim telefonumda ise yan tarafta açıkta duran iki kutup magnetli 5v şarj girişi mevcut (xperia z ultra).... 
Verimsiz olacağını tahmin ettiğimden bahsettiğiniz gibi herhangi bir devre yapmadan bu porta, satıcının 6v 330ma şeklinde pek güvenemediğim şekilde bilgisini verdiği, bugüneş panelinin kutup başlarını lehimlemeyi planlıyorum. Yarın sipariş vereceğim 4usd biraz pahalı gibi ama umarım hüsran olmaz..
A_C5h5n5