Membran Tuş Takımı Üreticileri

Başlatan edX, 24 Eylül 2017, 11:53:31

edX

Merhabalar,

Membran tuş takımı üretimi için TR mi Çin mi tercih ediyorsunuz ? Tavsiye edebileceğiniz kaliteli ve fiyat/performans oranı dengeli firmalar varsa bilmek isterim.

İyi Çalışmalar

Maxim

dumansiz

http://www.stilelektronik.com/
Kendisi mi yapıyor, Çin'de mi yaptırıyor bilmiyorum.
Kullandım. Sorun yaşamadım.

ups

Merhaba;
benim bildiğim Ankara da Ragle reklam ve Artser elektronik var. İkiside imalatı kendi yapıyor.

makdeniz

Bu ürünler nedense çok pahalı... Bırakın tuş takımını 100 adet panel etiket için 800 TL verdim...

Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

boreas

Çok yerle çalıştım ama çok çeşitli kalemler var fiyatta mantıklı tutarlı bir firma bulamadım. Polyester diyip leksan kullanan var,
3m bant diyip kmt mi ne öyle bir bant kullanan var kalınlıklar değişiyor. 10dan fazla firmayla çalışmışımdır. Hep biri ucuz olsa diğeri uçuk bir fiyat oluyor.

fahri-

www.vahitelektronik.com.tr
Bir kaç kez çalıştım. Fiyatta anlaşabilirseniz ürünleri problemsiz.

Okan AKÇA

Klein

Alıntı yapılan: boreas - 25 Eylül 2017, 10:16:12
Çok yerle çalıştım ama çok çeşitli kalemler var fiyatta mantıklı tutarlı bir firma bulamadım. Polyester diyip leksan kullanan var,
3m bant diyip kmt mi ne öyle bir bant kullanan var kalınlıklar değişiyor. 10dan fazla firmayla çalışmışımdır. Hep biri ucuz olsa diğeri uçuk bir fiyat oluyor.
Bir çok sektörden bir çok firma ile çalışıyoruz. Fakat ben de leksan etiket sektörü kadar istikrarsızını görmedim.
Serigrafide kullandıkları kimyasallarla ilgili olabileceğini düşünüyorum.

Maxim

bu işde heralde tr deki pcb olayı gibi :(
en güzeli yurtdışına yönelmek?

OG

Alıntı yapılan: Maxim - 25 Eylül 2017, 15:34:32
bu işde heralde tr deki pcb olayı gibi :(
en güzeli yurtdışına yönelmek?
Maalasef Aynen öyle
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

foseydon

Alıntı yapılan: OG - 25 Eylül 2017, 21:54:32
Maalasef Aynen öyle

GM olduğunuz için alıntı yaptım, farkedin diye.

Biraz off-topic olacak ama, bu tarz malzeme ihtiyaçları bir veri tabanı oluşturulsa. Misal Dave'in sitesi EEVBlog'da elektronik proje kutusu üreticileri veritabanı var. Bunun gibi, kutu üreticileri, etiket üreticileri, online parça satanlar vs. ufak bir veritabanı oluşturulsa ve bunlar bir wiki altında toplansa güzel olmaz mı?

Elektroemre

Konuyu canlandıralım. Çinden online sipariş verebileceğimiz butonlu ya da sadece plastik etiket yapan firma linki var mı?

makdeniz

Alıntı yapılan: Elektroemre - 27 Kasım 2017, 22:28:04Konuyu canlandıralım. Çinden online sipariş verebileceğimiz butonlu ya da sadece plastik etiket yapan firma linki var mı?
@Elektroemre ben aradım ama PCB gibi bir standart'a oturtamayınca biraz sıkıntılı bir iş gibi duruyor. Bu membran veya etiketleri standart bir şekilde nasıl hazırlamak gerekir ?
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

Elektroemre

Alıntı yapılan: makdeniz - 27 Kasım 2017, 23:02:33
@Elektroemre ben aradım ama PCB gibi bir standart'a oturtamayınca biraz sıkıntılı bir iş gibi duruyor. Bu membran veya etiketleri standart bir şekilde nasıl hazırlamak gerekir ?

Standartı olmasa da var mı çinli site önerisi hocam?