STM32F429 Disco ile LABVIEW bağlantısı

Başlatan apsis, 26 Eylül 2017, 21:47:00

apsis

Merhabalar, teknik seçmeli ders bilgisayarlı veri toplama aldım. Derste Labview gösterilecek. Hoca ardunio istedi. Bende disco kit var ve acaba labview'in desteği oluyor mu ya da bağlantı yapılabiliyor mu?
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

DieHardMetalHead

Kullanılmak istenen cihaz sizinkinden farklı fakat böyle bir reply verilmiş.Ayrıca bu postun üzerinden 1 buçuk yıl geçmiş değişikliklerin olması yüksek ihtimal.

Alıntıdır.

"The ability to compile code in LabVIEW for ARM targets is basically not supported / updated any longer. If you want to communicate with an ARM device (like the STM32), you would be better to write code for the STM which can read/write serial data which you can communicate with from LabVIEW."

Kaynak
https://forums.ni.com/t5/LabVIEW/LabVIEW-for-the-STM32F100-or-the-STM32F4-ARMs/td-p/1758028
Murat Arslan - BŞEÜ - EEM

sımışka

Merhaba,

LabVIEW'in Arm işlemciler için embedded modülü var. Birkaç geliştirme kitini destekliyordu en son ( NXP LPC serisinden )
Fakat senin bu tarz bi modüle ihtiyacın yok. UART, SPI, I2C veya USB üzerinden LabVIEW ile iletişim kurabilirsin. İnternette örnekleri var, bulamazsanız daha önce yaptığım bir kaç örneği  gönderebilirim.

apsis

Bu linki incelemiştim bir sonuca varmamışlardı. Alıntıda kendimizin iletişim için kod yazılması daha iyi olur diyor.
Nette konu hakkında pek bir şey bulamadım

sinus

Labview Türkiye ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Ama pek(hiç) yardımcı olmuyorlar..

En iyisi arduino kullanmanız.

apsis

Yapamazsam artık ardunio kullanacağım.
Sitesinden 1. 2. ve 3. part kütüphanelerine baktım. Arm için olanını buldum ancak linki kapatmışlar. Sanırım ARM için desteği çekmiş durumda.
Tecrübesi olan varsa hala destek beklemekteyim.