Versiyon kontrol Programi

Başlatan muhittin_kaplan, 04 Ekim 2017, 21:07:41

muhittin_kaplan

Merhaba bireysel olarak, lokalde kullandığım versiyon kontrol yazılımı
özelinde (eğer kullanan varsa), bunu kullanan yoksa genel versiyon kontrol programlarında ver1 olarak başlanılan bir programı daha sonraki versiyonlarda nasıl catallariz ?
FalancaProgram v1
FalancaProgram v2
FalancaProgramLiteV1
    FalancaProgramLiteV2
FalancaProgramProV1
    FalancaProgramProV2

Kullandığım kontrol yazilimi
httpbazaar.canonical.com/en/

Herkese çalışmalarında başarılar dilerim.

E-x8

quarko

Hocam tortoise svn kurun. Google Drive vb. alanlarda da bir repository oluşturun. Rahat edin. Birkaç yıldır bu şekilde kullanıyorum. Çok faydasını gördüm.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

Tagli

Her commit yeni bir versiyona karşılık gelmek zorunda değil. Yeni versiyonlar için çatala (dal desek daha doğru aslında) gerek de olmayabilir. Bazen eski versiyonların bakımları için (hata düzeltme gibi) birer dal canlı halde bırakılabiliyor. Eğer bir commit belirgin bir şekilde bir versiyonu gösteriyorsa, bunlara genelde etiket (tag) ekleniyor.

Yok eğer "versiyon" derken bahsedilen şey programın farklı durumlar için farklılaşmış durumları ise (Lite versiyon, Pro versiyon gibi), o zaman durum farklı olur. Daha önce böyle bir uygulama yapmadım, ama ben olsam farklı versiyonlar için farklı dallar oluşturmak yerine hepsini tek dalda tutup, kodda uygun yerlere şartlı derleme eklerim. Derleme anında vereceğim parametrelere göre programın farklı versiyonları derlenir.
Gökçe Tağlıoğlu

muhittin_kaplan

İnternet ortamında tutamam dosyalarım lokal olmak zorunda. Projede benden başka kimse yok.
@Taglı hocam bir klasör kopyalayıp ayrı yapmayi planliyorum