Maker Faire İstanbul 27-29 Ekim haydarpaşa garı.

Başlatan salim ALTIN, 06 Ekim 2017, 18:14:54

salim ALTIN

Merhaba.

Muhtemelen orada olacağız. Tanıyanları da tanışmak isteyenleri de bekleriz.

İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

ahmet_zxc

birkaç gün kala da hatırlatırsan makbule geçer.

Kabil ATICI

Maker Fair etkinliğinin son günü.
İstanbul'da olup ta  bugün ne yapacağım diyenler için Haydarpaşa tren garında devam ediyor.

Cumhuriyet bayramı hepimize kutlu olsun!
ambar7

ogy

Dün oradaydım. Yetişkinler için pek birşey yoktu. Sadece telefon kontrollü osilaskop ve sinyal jeneratörü girişimi ilgimi çekti. Çocukların uğraştıkları şeyler, projelerini anlatırkenki heyecanlarını görmek çok keyifliydi.

sigmoid

Bilgi ünüversitesinde yapılan benim daha çok ilgimi çekmişti. Belkide ilk kez o zaman ziyaret ettiğim için olabilir.

Bu seneki biraz bana düzensiz gibi geldi. Öğrenciler güzel çalışmalar yapmışlar. Özellikle hiç 3d yazıcı kullanmadan kendi imkanları ile robot el yapan öğrenci dikkatimi çekti. Fleks sensörleri kendisi yapmış. El için buat ve su borularından yararlanmış. Çevremizdeki malzemeleri farklı amaçlar için kullanıjabileceğini farketmek benim için büyük bir zeka örneği. Yoksa birçok çalışma internettekilerin kopyala yapıştır hali.

https://youtu.be/Dwhnh1uHZ8Y