Ses Bombası dedikleri cihaz

Başlatan OG, 13 Ekim 2017, 12:42:21

OG

Arıza yaptı merak edip söktüm. (Arızası bant ile sardığım kablonun blendajı bir yerleri kısa devre ediyormuş) Açmışken foto alayım dedim, malzeme olarak ne kullanıldığı arkadaşların işine yarayabilir.
Çünkü cihaz küçük hacimde çok işi yapıyor, malzemelerinin ne olduğu bilgisine gerek olabilir.
Bluetooth hem speaker hem mikrofon yani telefonunuza BT kulaklık gibi kullanabiliyorsunuz, telefonunuzdaki müzikleri hoparlörden dinleyebiliyorsunuz falan filan, SD kart, USB den şarj ve Audio Line Inp (HID vb herhangi bir usb fonksiyonuna sahip cihaz değil), FM de vardı galiba, bu söktüğüm cihazda mı eskiden kullandıklarımda mı FM'i kullanmadığımdan hatırlayamadım.
LiIo pilin şarjı vs.
Led yanındaki  8 bacaklı ses entegresinin üstü okunmuyor.

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Melih1802

Hoparlörü nasıl birşey. Bu kadar hacimden bu ses nasıl çıkıyor.

kantirici

OG

Hoparlör tarafını açmadım, mavi bölümün içinde (üstteki resim). Devresi de altta kalan ince beyaz bölümün içinde . Pil yassı (ciklet tip dedikler) hoparlör ile devre arasında.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Mucit23

Telefonların içindeki hoperlorlerden çıkan sesi düşününce bu boyuttan bu kadar ses çıkması çok da zor değil gibi.

JOKERAS

Bu Ses Bombası veya telefon.Veya her hangi bir kolon.
Sesi veren Kutu.Kutuunun Hoparlörün titrettiği havayı hapsetmesiyle ses artıyor.
Hoparlörleri kutudan çıkartın sivri sinek vızıltısına döner.Kutuya girince iş değişiyor.
Telefonların kasaları aynı zamanda Hoparlör kutusu gibi işlev görüyor.