LC ölçüm ve termal kamera tavsiye

Başlatan ugurer, 14 Ekim 2017, 11:06:23

ugurer

Merhabalar arkadaşlar. Çalıştığım firmada başlıkta da bahsettiğim gibi termal kamera ve LC ölçüm cihazı ihtiyacı var. ikisi içinde ayrı ayrı 1000 TL kadar bir bütçem var. Tavsiyelerinize açığım.
LC ölçüm cihazı için hassasiyet önemli kristal kondansatörünün değerini ölçebilmek istiyoruz.

polleme

magnetron

fiyat neydi polleme hocam mahzuru yoksa

polleme

ahmet_zxc

1000 tl lik termal kamerayı hiç alma daha iyi

ipek

termal kamerada en başarılı isim FLIR

HexfeT

Ben de uzun zamandır LCR metre almak istiyorum. Alacağım model belli ama ürünü temin etmek mesele. DE-5000 modeline kafayı taktım.

DE-5000 Ebay'de 120 dolar civarında aparatlarıyla birlikte satılıyor fakat paypal mevzusundan dolayı alamıyoruz. Birkaç yerli firmada >300 dolar +KDV gibi fiyatlarla görmüştüm. Netes DE-6000 için 400 küsür dolar fiyat vermişti. Ebay'de 120 dolar fiyatı gördükten sonra hayatta o paraları vermem.

Bir şekilde yurtdışından alsak gümrük konusu ne olur merak ediyorum. Mesela osiloskop kesinlikle geçmiyor. Gümrük mevzuatı özetle; "senin şahıs olarak osiloskop ile ne işin var? Müşavir tutup beyanname vermeden alamazsın" diyor. LCR metre için ne diyor acaba?

Melih1802

@HexfeT
www.amerikadaniste.com/?gclid=CK29jbKo9NYCFZYaGwodW4wFcA

polleme

Alıntı yapılan: Melih1802 - 16 Ekim 2017, 07:35:35
@HexfeT
www.amerikadaniste.com/?gclid=CK29jbKo9NYCFZYaGwodW4wFcA

Ben de MFJ-259'u bu site yardımıyla almıştım. Çok çekinmiştim ama cihaz hiç takılmadan elime ulaştı.

ugurer

Bir kaç gündür giremedim siteye yorumlarınız için teşekkürler. DE-5000 bakmıştım bende ürün olarak ama DE-6000 daha güzel görünüyor ürün olarak. Ayrıca termal kameradan vazgeçtim an itibariyle dediğiniz gibi fiyat aralığımda bir ürün bulmak çok zor.
Bir de LCR için şöyle bir ürün buldum ama hiç kullanan var mı acaba ?
https://www.kartalotomasyon.com.tr/UT612-EL-Tipi-LCR-Multimetre,PR-138910.html

fahri-

ugurer

Aynen baya kullanışlı bir ürüne benziyor bunu da listeye aldım. Şöyle kabaca bir liste oluşturdum aklımda diğer arkadaşlarla da konuşup karar vereceğiz. Farklı bir ürün alırsam eğer deneyimlerimi paylaşırım herkese teşekkürler.

polleme

Smart Tweezer ST-5, DE-6000 ve LC200 LC metrelerin üçü de var. Bazen çok hassas ölçüm yapmam gerektiğinde bir cihaza güvenemiyorum ve birden fazla cihazla ölçerek sonucu kesinleştirmeye çalışıyorum.

HexfeT

Ben amazon'dan DE-5000 alacağım. Aparatlarıyla birlikte kargo dahil 550TL ye geliyor.
Kendini ispatlamış iyi bir ürün. Ufak bir modifikasyon yapıp kelvin bağlantı ile hassas ölçüm imkanı da var.
Satıcı Japonya'dan gönderiyor. Muhtemelen fatura ile geleceğinden gümrüğe girecektir. Vergisini ödemek sorun değil de; uzay teknolojisi muamelesi görüp beyanname istemezler umarım.

HexfeT