LC ölçüm ve termal kamera tavsiye

Başlatan ugurer, 14 Ekim 2017, 11:06:23

Sozuak

Cat 'in S60 diye bir telefon modeli, var. Termal kamerası üzerinde ve araba üzerinden geçse, deniz atılsa, dondurulsa birşey olmuyor.  Özellikle sürekli elinizin altında termal kamerası olan sağlam bir telefonun olması güzel bir olay. Benim hoşuma gitti 2018  içinde almayı planlıyorum. Fiyatı da abartılı değil.

exmachine

Alıntı yapılan: Sozuak - 21 Ekim 2017, 14:02:28
Cat 'in S60 diye bir telefon modeli, var. Termal kamerası üzerinde ve araba üzerinden geçse, deniz atılsa, dondurulsa birşey olmuyor.  Özellikle sürekli elinizin altında termal kamerası olan sağlam bir telefonun olması güzel bir olay. Benim hoşuma gitti 2018  içinde almayı planlıyorum. Fiyatı da abartılı değil.
.

Hocam o telefon benim de aklımda. Tam hanzomatik işi. Allah seni inandırsın son dört ayda üç kez telefon camı kırdım.

Sozuak

Inanirim cok kirilganlar ozellikle yandan basinca maruz kalirsa bir anda tuzla buz oluyor. Ben s3 aldim 3. Gun elde cihazlar varken bir anda kaydi yuzustu dustu 1 metreden. On cam ve ekran gitti.  Hemen ekran degistirip sattim. S70 i de yoldaymis ama pahali olur belki 2019 da alinir o da. Cikarcikmaz almamak lazim biraz revizyon gorsun.

MC_Skywalker

Sozuak

Fiyatı tuzlu ama. Türkiye de yaklaşık 2-2.5 a kamerası yine FLIR olan bu telefonu alırsanız hepsi bir arada olan tek parça ürün almış oluyorsunuz. Yine sahibinden de de gördüm 2000 TL civarına telefona takılan aparatlar bu tip aparatlar var. Aslında birçok kişi için kolaylık bu. Su tesisatçısı bile duvar ve yeraltından giden boruların yerini tespit edebiliyor yada elektrik hattından akım çeken bir yük bağlayıp nereden geçtiğini görebiliyorsunuz.

Melih1802

Telefona bağlanan termal kamera iyi, daha yüksek çözünürlülüklü olsa daha iyi.
S70 beklenebilir, nasıl olsa şimdiki telefonum anca o tarihe kadar dayanır.

HexfeT

Benim oyuncak kargoya verildikten sonra 5. günde geldi.

https://www.amazon.com/gp/product/B072L9SV9L/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

Zoroaster

Hayirli olsun. Ozellikleri cok iyi fakat fiyati cok fazla. (Deger tabiki)

Bataryasi zirt pirt bitmiyorsa ben de almak isterim.
Seytan deliginden kacti.

mesmert

Gümrükte problem çıktımı acaba birde hangi kargo ile gönderiyorlar. Türk lirası olarak kaça mal oldu size.

Elinizde 100nH bobin ve 10pF altı malzeme varsa ölçüm yapıp fikirlerinizi paylaşırsanız faydalı olur.

HexfeT

Ürün: $329.00
Kargo: $5.81
Gümrük Depozitosu $30.13
Toplam: $364.94

Amazon bazı ürünlerde peşin olarak gümrük bedelini kesiyor. Ürün gümrüğe geldiğinde kesilen bedel uygunsa sorun yok. Gümrüğün hesapladığı vergi amazonun kestiğinden fazla çıkarsa ayrıca ödeniyor, az çıkarsa amazon para iadesi yapıyor diye biliyorum. Benim paket direk geldi.

Piyasada kabul edilmiş bir ürün olan Smart Tweezers ST-5S yerine bu ürünü tercih ettim. Ekran daha büyük. Özellikle smps de kullanılacak kapasitörlerin ESR ölçümü için 100kHz kademesi önemli. 0.2V test voltajı seçeneği var. Bu sayede yerine göre PCB üzerinde yarı iletkenleri uyarmadan ölçüm yapılabiliyor. İçinde 180mAh batarya olduğu belirtilmiş. Batarya ömrü konusunda beklenti göreceli bir olay. Tam doldurduktan sonra epey oynadım bitirene kadar. Cımbız uçlarını birleştirip açık bırakarak ne kadar dayanacağını test edebilirim gerekirse.

Kullanma klavuzu ---> http://www.lcrresearch.com/wp-content/uploads/2017/05/LCR_Pro1_Manual_version1.03.pdf

https://320volt.com/hava-nuveli-bobinler-icin-hesaplayici/

Linkteki excel hesaplayıcıyı kullanarak hazırladığım bobinlerin ve birkaç kapasitör-direncin ölçümleri aşağıda. Referans kabul edilebilecek masa üstü bir cihazla karşılaştırma imkanı olsa iyi olurdu ama elden gelen bu.

https://www.eevblog.com/forum/testgear/lcr-tweezers/25/

Linkte EEVblog da cihaz ile ilgili açılmış bir konu var. Bir kullanıcı Siborg'a (Smart Tweezers) a mail atıp bu cihazı sormuş, gelen cevabı foruma yapıştırmış. Bunun üzerine LCR Research yetkilisi foruma üye olup açıklama yapmış.

magnetron

gümrüksüz malzeme sınırı 30 euro değil mi ?

300 dolarlık mal nasıl gümrüğe takılmıyor ?

kanun değişti mi ?

yanlış anlamayın benim de getirtmek istediğim malzeme var o yüzden soruyorum

polleme

Alıntı yapılan: magnetron - 12 Kasım 2017, 15:19:33
gümrüksüz malzeme sınırı 30 euro değil mi ?

300 dolarlık mal nasıl gümrüğe takılmıyor ?

kanun değişti mi ?

yanlış anlamayın benim de getirtmek istediğim malzeme var o yüzden soruyorum

Amazon gümrük vergisini peşinen kesmiş diye anladım. Gümrük vergisi ödendiği için de sorun kalmıyor.