Dedektör Devresi İsiste Çalışıyor Normal Uygulamada Çalışmadı

Başlatan rayman, 21 Ekim 2017, 14:48:00

rayman

Bu devreyi yaptım Hexi de yükledim yani fuse ayarlarınıda yaptım ancak ekran bir türlü gelmedi. Dünden beri uğraştım olmadı.. http://articles.greenchip.com.ua/3-0-42-2.html
Ve simule ettim çalışıyor ama uygulamada yok çalışmıyor..
Kullandığım proıgram Extreme Burner ...
Programlayıcım ,  Usbasp - Icsp port üzerinden xtall kontrolü yapıyorum ( Daha önce çok programlama yaptım böyle  , Atmega328 gibi )
Fusebit ayarlarını yanlış girmeme rağmen Harici osilatör ile xtali söküp 4mhz uyguluyorum Xtall1 girişine  , program kodu doğruluyor ve düzgünde yüklüyor ama sistem çalışmıyor. Ekranda hiç birşey yok..
.

sezgin05

Hangi programlama arayüzünü kullandığını bilmiyorum ama sigorta ayarlarını gösteren resimdeki tiklerin tersini işaretleyerek dener misin usta. Açıklama da  tickli olanlar "0" tiksiz olanlar "1" diyor.

rayman

Extreme burner kullanıyorum... Ayrıca sigorta ayarlarını , denedim.. Orada yazanları tıklı olanları 1 yaptım bir tane işlemcim komple kitlendi.. Hiç açılmaz daha galiba... Yaw hata olsa yükler mi ? Biri ancak bana Team Wiever yüzünden bağlanıp demeemem lazım. Yoksa çalışma kaldı emek boşa gidecek.

rayman

Atmel in içideki hexin doğruluk testini nasıl yaparız? Yani dolumu boş mu diye ?

rayman

Kodu yükledikten sonra read all deyince kodu okuması için bu uyarıyı verdi.