AT koutlarını gönderebileceğim bir yazılım

Başlatan Bidunya, 22 Ekim 2017, 22:59:02

Bidunya

Merhaba arkadaşlar.
Cep telefonlarına AT komutu ile istediğimiz işlemi yaptırabiliyoruz galiba. Atıyorum 10 m ilerideki herhangi bir veya daha fazla telefona mesaj göndermek istiyorum. Gsm filan kullanmayacağım. İlerideki telefonun numarasına da bilmiyorum, yani etki alanımda kim varsa ona gidecek.

Böyle bir şey var mı yada yapabilir miyiz?

engerex

Yakın mesafedeki cihazları bulmak için BlueTooth faydalanabilirsin.

sifirzero

Bu dediğin oluyor. Herhangi bir ile girince belediye mesaj gönderiyor
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

furkanyx

İl veya ilceye girince gelen reklam mesajlari baz istasyonu tarafından algilandiginda gonderiliyor telefon bazli degil. Arkadas telefon bazinda sormus ki oyle birsey yoktur benim bildigim.

kimlenbu

gsm data yapısını çözüp "sniff" edersen anca yapılabilir, o da çok fazla teknik bilgi ve nispeten pahalı donanımla yapılabilir.

https://ferrancasanovas.wordpress.com/cracking-and-sniffing-gsm-with-rtl-sdr-concept/

Bidunya

İl ve ilçe bazlı gönderimler gsm firmasının baz istasyonuyla alakalı gönderebiliyor. Benim bahsettim kısım wireless veya RF ile iletişime geçen her cihaz makina dili ile kumanada edilebildiğinden bahsediyorum. Temassız kartlar içerisinde ileri teknolojik cihaz barındırmıyor. Ama içerisine data gönderebiliyor veya alabiliyorsun. Velev ki basit bir kart bile bunu yapabiliyorsa ileri teknoloji cihazlar mutlaka kontrol edilebiliyor olmalıdır. Buzdolabı, çamaşır makinası vs vs hepsine kendi komutunu gönderdiğinde işlem yapar.

Bidunya

Bir umut Türkiye'de ilgili birisi çıkar dedim ama maalesef her konuda olduğu gibi bu konuda da biz sınıfta kalıyoruz....

muhittin_kaplan

Yanlış sorulmuş bir sorunun doğru cevabı olmaz.