Hakko FX888D ya da ERSA RDS80?

Başlatan Eugene, 23 Ekim 2017, 22:44:10

Eugene

Havyama kızdım artık kendisini kullanmamaya karar verdim. Hatta poşete koyup atacaktım ki bir öğrenciye
veririm diye atmaktan vazgeçtim.

Hakko 500 civarı, Ersa 870 civarı (yurtiçi) Hangisini alayım? Elbette gönlüm Ersa dan yana ama Hakko da fena
görünmüyor. Çin havya ne kadar kaliteli olursa olsun bir daha almayacağım.

cetin1990

Kaliteli havya alırsanız, kıyamayıp yine eskisini kullanma riski var.  Bunlar kutularda yıllarca bekler.
Çin malı  yanmaz uçlu ayarsız 30-40w bir havya almalısınız.

Eugene

Tesekkurler cetin ancak hem ayarsız hem yanmaz uçlu havya olmaz. Çin malı ısı ayarlı havyalardan 15 senenin üzerinde kullandım. Artık lehim yapmanın keyfine varmak istiyorum. Ersa nano veya pico nun fiyatı rds80 e yakın olsa düşünmeyeceğim bile. Rds80 in uç değişimi biraz sıkıntılı. Onun haricinde cihaz çok iyi. Ersa alacağım sanırım.

mistek

Ersa Rds80. Uc degisimi icin karga burun penseniz olmasi yeterli.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Okan AKÇA

Hakko fx888d alırım kesinlikle

vedo35

Ben Hakko FX-951 i oldukca ucuz satan bir siteden almistim. Sahte cikti orjinal fiyatindan yuzde 60 ucuzdu  ;D :'( . Hakko alirsaniz buna iyi dikkat edin. Cunku orjinali ile arasinda fark var, hemde cok.  Bu kazik olayindan sonra JBC aldim cok memnunum cok saglam cabuk isiniyor. Ama sansizlik bu konudada yakami birakmadi okadar kalite ve marka bir istasyonun ucunda tamir ettigim bazi saglam kartlarin arizalanmasi nedeni ile suphe uzerine yaptigim olcumde yaklasik 6,5-8 volt gibi kacak A.C buldum. Satin aldigim distributore fotograflari ile anlatmama ragmen ilgilenmedi. Simdi benim istasyonun ucuna ek olarak toprak kablosu ile calisiyorum.  :-[ :-X . Bu yasadiklarim aklinizda bulunsun alirken bunlara cok dikkat edin yoksa saglam kartlar birer birer elinizde kalir. Aldiktan sonra muhakkak topraklar havya ucu arasi ac gerilim olcumu yapin derim.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

Okan AKÇA

Hakko fx888d orjinali 180€ civarı

Eugene

vedo35

Ersanin topraksiz istasyon uretip satmasina cok sasirdim. Acikcasi orta kalite basit bir havyanin dahi toprakli kablosu var, Ersaya yakismamis!!! Ama benim JBC tam profesyonel istasyon, toprakli kablo ama iceriden uretim hatasimidir nedir isitici kartusta toprak yok!! Ben satin aldigim distributoru aradim acip kendim kontrol edebilirmiyim diye adamlar kabul etmedi, acarsan garanti disi kalir dediler. Hala rezil bir sekilde isi idare ediyorum. Benim istasyon bu, resimde haricten bagladigim bakir kablo var  >:( >:(
http://www.jbctools.com/cd-2bb-soldering-product-44.html
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

mistek

Ersa nin topraklamadan kaçma sebebi ne olabilir acaba? Rds80 de de toprak yok.

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

cetin1990

Havya DC gerilimle çalışıyorsa, zaten trafo vardır. Toprak gerekmez.
Cep telefonu adaptöründe toprak arıyor musunuz?

Eugene

Ersa i-con Nano satın aldım. RDS80 ile arasında fazla fiyat farkı yok ve ESD bir cihaz. Hakko'ya güvenemedim, piyasada bir çok sahtesi olduğunu
gördüm. Youtube daki sahte gerçek ayırt etmeyi sağlayan video da anladığım kadarıyla eski. Çünkü artık fontuyla, rengiyle, kutu şekliyle birebir
olacak şekilde sahtesini ürettiklerini okudum.