power led modül ihtiyacı

Başlatan leblebitozu, 24 Ekim 2017, 00:09:21

leblebitozu

Merhaba,

Tecrübeli arkadaşlar'dan fikir almak isterim, bir depo için raflara monte edilmek üzere yeşil ve kırmızı power led modülü ihtiyacım var. Uzun ömürlü, ton farklılığı olmayan, iyi parlaklıkta, 10-15 metre uzaklıktan seçilebilecek şekilde bir modül arıyorum.(Watt,Lümen durumlarını şu an için kestiremiyorum) Marka, Firma vs. tavsiyesi verebilecek varsa sevinirim.

gokhangokcen

Merhabalar, kaç ledli kaç watt'lık bir ürün ihtiyacınız var? PCB şekli nasıl olmalı? Soğutmak için kullacağınız armatür ya da alüminyum parçası için yeriniz var mı? Kaç volt ile besleme yapacaksınız? gibi sorular boy gösteriyor. Yaklaşık birşeyler söylerseniz yardımcı olmak isterim.
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

leblebitozu

Dediğim gibi kaç watt'lık bir led gerekli kestiremiyorum, İhtiyaç 15-20 metre uzaklıktan görülebilecek güçte olması. PCB şekli çok önemli değil rafın ön yüzünde saç bir levhanın üzerine monte edilecek, mümkün olduğunca ince yapıda olursa iyi olur, forklift o bölgede çalışacağı için zarar görme olasılığı azalır. Besleme 12-24v aralığında olabilir.

gokhangokcen

Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

ÜC

Forklif çalışacaksa alan büyük demektir sizin 3 watt veya üzeri rgb ledlerden kullanmanız yerinde olur. Rgb olmasının hem montaj  yönünden avantajları olur hemde diğer renkleride katarak albenisi fazlalaşabilir

Bu modülde ledler montajsız halde ama montajı zor değil.Line pcb olduğu için dar alana montajıda mümkün.

http://www.fonled.com/LINE-PCB-12-LED-FULL-RGB-34X-312-CM-3LU-SERI-4-PARALEL-A000-67,PR-59779.html