Mini wifi kamera..İstanbul da?

Başlatan Andromeda, 28 Ekim 2017, 13:51:01

Andromeda

Karaköy veya Tahtakale piyasasında rastlayan var mı..
buralarda birkaç yere sordum ama yokmuş..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

ilyas KAYA

Ben 1 yıldır greentech marka kullanıyorum. 2 çeşidi var . İç ve dış mekan için. İç mekan olanı hareketli. Alarm özelliği de var. Aynı zamanda sesleri canlı dinleyebiliyor hatta telefondan kameranin hoparlörüne ses gonderebiliyorsunuz.

Dış mekan için olanı da yağmur kar fırtına gördü bir sorun çıkmadı. Arada kontrol etmek gerekiyor bazen hafiza kartına kaydı kesebiliyor.  Elektriğini kesip açmanız yeterli geliyor. Sabit ip ye gerek yok direk programı uzerinden hesap açmanız yeterli.

http://greentech.com.tr/website/subcategory/38

Andromeda

Kamerayı cep telefonu üzerinden internete bağlasak...
başka bir cep telefonu ile izleme yapabilirmiyiz?
yoksa kameranın bulunduğu yerde kayıt cihazı olması mı gerekli?

ilyas KAYA

Bebek monitoru uygulamaları var yaparsınız tabiki. Ama pahalıya gelmez mi :)

Andromeda

Amacım kullanılmayan sabit telefonu iptal etmek ve onun yerine sabit telefon gibi kullanılacak bir cep telefonu...

ÜC

IP kameralar yapabiliyor bunu , diğer türlü kayıt cihazı olması lazım (kaydetmek için değil kamera görüntüsünü internete yada ağa çıkartmak için)

Andromeda

IP21 tipi kamera alıp cep telefonu ve bir tablet kullanarak kurulum yaptım.
telefonda mobil veri kapalı iken,telefonu wifi paylaşıma açıp p2p üzerinden kamerayı izliyorum..
ayrıca pc ye greencam i kurup kamerayı izliyorum.
program üzerinden veya web browser dan.bunu yaparken pc ve kamera cep telefonuna wifi ile bağlı oluyor..yani telefon modem. (gerekli olmadığı için mobil veri kapalı)
şimdi pc den  wifi üzerinden cep telefonu ile oluşturduğum ağ olmadan nasıl izlerim?yani pc nin wifi
özelliğini cep telefonu gibi nasıl paylaşıma açacağım?
(pc ye adsl modemi ethernet kablosu ile bağladım.tabi adsl ucu boş, ihtiyaç yok zaten)

Andromeda

bu işleme wifi hotspot deniyormuş..

Andromeda

Windows vista da oluşturulabiliyormuş..ağ ve paylaşım merkezinden..
hotspot oluşturdum ama cepten göremedim..
win7 de connectify ile oluyor..

coco

Andromeda

Bakmadım ama bir ara uğrarım...orada epey kameracı var..bir ara mini kamera için balık gözü lens bulmuştum orada..

argeman

Yeni konu açmak istemedim ,peki wi-fi kameramızı arada router-modem vs olmadan direkt tabletten izleme imkanımız var mı?araştırdım fakat bulamadım,eğer var ise yazarsanız sevinirim.

ÜC

Yeni konu açmak istemedim ,peki wi-fi kameramızı arada router-modem vs olmadan direkt tabletten izleme imkanımız var mı?araştırdım fakat bulamadım,eğer var ise yazarsanız sevinirim.

Eğer IP kameranın AP (Access Point) özelliği var ise direkt tabletten bağlanabilirsiniz yada tabletin AP özelliği var ise yine olur.

Alıntı yapılamıyor.

Andromeda

...aldığım kameranın harekete duyarlı video kayıt özelliği yokmuş..daha doğrusu programlarında böyle bir ayar yok..ne saçmalık ya...
devamlı kayıt var..bir de hareket algılayınca mesaj resim falan atıyor..