Ölçü Aleti Tavsiyesi.

Başlatan Melih1802, 28 Ekim 2017, 19:17:34

Melih1802

Ölçüm özellikleri çok ve geniş olan bir ölçü aleti aramaktayım.
Kapasite ölçümünün geniş olması,
Hızlı olması,
Çoklu ekran bilgisi,
4-20mA ölçümü v.b özellikleri benim için önemli.

Aklımda UT171C var. Buna muadil veya daha iyi tavsiye edebileceğiniz bir cihaz var mı. Profesyonel kullandığımdan üst seviye bir alet arıyorum.
Uçuk öneriler kabulümdür.

Erol YILMAZ

Brymen BM859 serisine kesinlikle göz atmalısın

HexfeT

Brymen BM869 daha yeni modeli sanırım. Ben çok memnunum. İncelemelerine göz atabilirsiniz. Şu an BM869s olarak var piyasada. Farkı nedir bakmadım.

polleme

UT61E iyi bir cihaz. Profesyonel deyince her ne kadar fiyatı uçmuş olsa da Fluke 87 de düşünülmeli.

Melih1802

Eski cihazım Brymen BMxxx serisi, sarı bir kılıfı vardı ama modelini hatırlayamadım. Ölçüm yeteneği çok iyi hala bir çok cihazda bu ölçüm genişliği ve çeşitliği yok.
Fakat artık yaşlandı, komütatör hatası, hızlı pil tüketme ( çok hızlı olduğu için en baştan beri pili hızlı tüketiyordu ) vardı,

Yine Brymen düşünebilirim. Fluke87 iyi fakat ölçüm çeşitliği zayıf.

Şimdi hesapladım eski Brymen ölçü aletimi 2004 yılında almışım.

Okan AKÇA

ucuz bir ürün istiyorsanız  my68 gayet hızlı ve sağlamdır. 15 yıldır kullanıyorum.

Melih1802

Kesinlikle ucuz bir ürünle ilgilenmem. Pahallı ürün önerisi istiyorum.

Okan AKÇA

Fluke 179 olabilir yada biraz uygun ancak kaliteli isterseniz   breymen modellerine bakınız.

HexfeT

Fluke kalitesi tartışılmaz. Fakat sıradan özellikler sunan 6000 count bir alete 1700TL para vermek bana hiç mantıklı gelmiyor.
Ayrıca Fluke de kusursuz iş yapmıyor. 287 modelinde grafik lcd var. Rakam değişimlerine geç tepki veriyor mesela. Alacak olsam sırf bu yüzden elerdim.

Karar vermemde bu videonun çok yardımı olmuştu.
https://www.youtube.com/watch?v=n-11wwuUPCw

yesilu

Ut81b al, 8mhz 1 kanal osiloskop özelliği var, ali de 130 dolardan başlıyor

Melih1802

UT81 aldım ve kullandım. Fakat benim beklentilerim yüksek olduğu için bir çok noktada bunları karşılayamadı. Daha fonksiyonel bir alet arayışım halen devam ediyor. Uçuk bir alet bilen yok mu.

Uzakdoğu ürünleri bence daha başarılı. Ölçüm çeşitliliği ve sınırları çok daha geniş.
Sanırım BM869s veya UT171C-UT181 arasındayım. Son kararımı almadan test ederek vereceğim.
Onca ünlü marka standart ölçü aleti fonksiyonlarından çokta fazla bir ölçüm yeteneği sunamıyor.

xoom

BM869S kullanıyorum çok memnunum.

polleme

UTD1025DL desem? Hem multimetre, hem osiloskop. Neredeyse her işte kullanıyorum artık. 25MHz ama 100MHz'ye kadar rahat kullanabiliyorum.

Melih1802

UT181 in data logger özelliği çıkartırsak UT171 ile farkı nedir kullanan varsa tecrübesini yazabilirmi.
Birde kod arkasındaki A B C uzantısı sadece ekran farkı için mi yoksa ölçüm kabiliyetini etkiliyormu.