Siparişlere ortak olmak

Başlatan ÜC, 07 Kasım 2017, 04:02:35

ÜC

cetin1990

100tanesinde acayip? kar olacak? Diğer taraftan, gümrük çıkacak hesap suya düşecek, paranızla rezil olabileceksiniz.

ÜC

100 Adet 34 $ yapıyor yani takılmıyor gümrüğe.Amacım kar etmek değil. İhtiyacı olan yada elimin altında bulunsun kaç para zaten diyecek arkadaşlarla (benim gibi) bölüşmek. Yarında başka birisi derki bende şunu sipariş geçiyorum isteyen varsa söylesin der bende ona ortak olurum.

Emre MERMİ

Ürünün sadece fiyat olarak sınırlaması değil adet olarak sınırlaması da var diye biliyorum. Yani bir üründen çok fazla sayıda getirirseniz 30 doların altında olsa da gümrük çalışanları ticari olarak getirildiğini düşünüp gümrük uygulayabiliyor.

ÜC

Çok fazla getirtmedim çinden ama şu ana kadar olanlarda adet yazmamışlardı üzerine.Eğer takılırsa sorumluluk benim olur , geldikten sonra ödeyebilirler parasını.Ben ödeyeceğim toplam ücreti siparis için
   Birim adeti 10 olacak.İsteyen istediği kadar birim alabilecek.1 birimi ben aldım zaten.Eğer siparişe kadar fazla istek olursa fazla birim isteyenler bölüşecek. (100/10=10)-1=9  birim istek olabilir.

HexfeT

Gelen paket ürün adetinden dolayı ticari olarak değerlendirilip takılırsa vergisini ödeyip alırız diye düşünmeyin. Beyanname isterlerse işin içinden çıkamazsınız.

Melih1802

Ben 10 taneye talipim.
Gümrüğe 3 sebepten takılır;
- Fiyat,
- Adet,
- Yasaklı ürün.

Gönderi eğer Posta kanalı ile olursa teslimat ta gümrük masrafını da ödeyip teslim alıyorsunuz.
Tecrübe ile sabittir, spor ayakkabı aldığımda 2. Üründe ptt dağıtım görevlisi gümrük masrafı 35TL ödeme alarak teslim etti.

ÜC

Zengin bir insan değilim ama 120 tl yi riske edebilirim tüm sorumluluk bana ait.

1 Ümit
1 Melih

8 birim kaldı.

Eugene

Herkes ayni ilde ise elden alınabilir. Peki ya farklı ildeyseniz? Paket bası en az 3-4 dolar ekstra şehirler arası kargo. Dikkat ederseniz aliexpress kapı teslim veriyor 10 adeti.