IR2106 Çıkış Sinyali

Başlatan seymaelif, 09 Kasım 2017, 22:49:17

seymaelif

Herkese Meraba, bu forumda yeniyim. IR2106 mos sürücü ile yazılımsal olarak mosfeti sürmeye çalışıyorum, ama mosfetleri IR2106'a bağlamadan IR2106 girişine verdiğim pwm sinyalinin çıktısını çıkışından görüp daha sonra dead time vb ayarlamaları yaptıktan sonra mosları bağlamak istiyorum. Ama logic analijörü IR2106 HO ve LO çıkışlarına bağladığımda herhangi bir pwm sinyali göremiyorum. (Girişlerde PWM sinyali var ama çıkışta yok). Neden kaynaklanıyor olabilir sizce ?

mehmet

Şemanızı da paylaşırsanız daha iyi
olur.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

sezgin05

IR2106 mosfet çıkışlı olduğu için boştayken ölçüm alamazsınız. Mosfetleri iletime geçirecek kadar bir direnç bağlamalısınız. 2 adet 1K direnci seri bağlayıp orta noktayı 2106 çıkışına bağlayın.diğer uçlarıda vcc gnd ye.

Zoroaster

Mosfetleri baglamadan test amacli kullanmak istiyorsan VS bacagini LO (GND) ya baglaman gerekir.

Test islemini bitirip moslari baglama asamasina gectiginde ise bu gecici baglantiyi koparmayi unutmaman gerekir.
Seytan deliginden kacti.

seymaelif

herkese çok teşekkür ederim dediğiniz gibi. Eksik olmayın

seymaelif

Arkadaşlar Mosfetleri bağlamadan ır2106 nın çıkışlarından üstteki resimde görüldüğü gibi bu sinyali alıyorum ama Mosfetleri bağladığım zaman aşağıdaki iki resimde görüldüğü gibi sinyaller saçmalıyor yan kenarları üst üste biniyor. Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler.

Zoroaster

Seytan deliginden kacti.

seymaelif

Yaptım oldu , ama trafoya bağladığım da böyle oluyor