Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

tracing plots

Başlatan muhittin_kaplan, 11 Kasım 2017, 23:34:03

muhittin_kaplan

Merhaba.
1200x1200 lük bir alanda, yerleri belli olmadan başlayabilen,ardışık olarak gelen  noktaların arasındaki ilişkiyi kurmam gerekiyor.
Örnek Olması Açısından snake oyunundakini yılanı ele alalım, bu uygulamada çarpma vb olaylar yok ama birden fazla yılan var ve bu yılanların kuyrukları birbirinin üstünden geçebiliyor. Kuramaya çalıştığım algoritmada bu yılanları birbirinden ayırmaya yönelik olacak.
Ben şu anda bunu adım adım oynatarak ve her yeni zamanda yılanın kafasını ilgili diziye ekleyerek yapıyorum. böylelikle her yılanı ayrı ayrı takip edebiliyorum.
bunu nasıl yapabileceğim hakkında fikirlere ihtiyacım var ?

Cemre.

Bu yılanların iki nokta arasında giderken en kısa yolu tercih edeceği varsayımını yapabilirsek, ikili gruplar halinde başlangıç ve bitiş noktalarını verdiğimiz path finding algoritması ilginç sonuçlarla gelebilir. Sistemde bir süpervizör onayı da evet bu yol mantıklı, veya yok bu yol çok mantıksız derse ortaya bir şeyler çıkabilir sanki..?

Ek; yılanlar alanın orta kısımlarında bir anda spawn olabiliyorlarsa çok fazla sonuç dönecektir. Ama eğer başlangıç ve bitiş noktalarımız alanın kenarlarından ofset alınarak sınırlandırılırsa (yani bu yılanlar ekrana bir kenardan girip diğer bir kenardan çıkıp giden cinsten ise) güzel sonuçlar dönebilir diye düşünüyorum...

muhittin_kaplan

Ortadan hod diye çıkabiliyor, ayrıca en yakın en mantıklı gibi durumlar yok. Bildiğin yılan her yerden gidebilme ihtimalleri mevcut

muhittin_kaplan

Bazı kriterler var. Bazı yılanların bazilarinin doğuştan   id numarası olabiliyor. Ben yaparken önce  İD si varmı bakıyorum. Yoksa önceki zamanda  hangisinde.ortusuyor bakıyorum. (Mesafe zaman aralığı yön gibi)

mufitsozen

Baslik multi-object tracking in cluttering

Algorithmalar Kalman, Bayesian particle filter, IMM, PDA, ITS, random sets vb
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.