Sinyal Jeneratoru Tavsiyesi

Başlatan Teğmen, 14 Kasım 2017, 14:43:33

Teğmen

Merhaba
Arkadaşlar gerçek anlamda tavsiye edeceğiniz  kaliteli bir sinyal jeneratoru önerebilir misiniz?
"Girdim ilim meclisine kıldım eyledim talep,   Dediler ilim geride kaldı illa Edep illa Edep" Hz.Yunus Emre K.S.

polleme

Bir ürün tavsiye edebilmek için daha fazla bilgiye ihtiyaç var.

DDS mi?
Frekans aralığı?
LCD ekran?
RF isteniyor mu?
AM-FM modülasyon?
Kart-kutu?
Çıkış dalga şekilleri?

Teğmen

@polleme usta şöyle söyleyeyim.Üst düzey bi beklenti var.
Yani Lcd ekran da olacak.
Kutu şeklinde osiloskop gibi kutulu olanlardan;
Üşgen Sünüs Kare Testere dişi gibi opsiyonlu dalga şekilleri.
Kısacası fiyat uçabilir ama endüstriyel elektronikte kullanılabilecek iyi bir jenerator diyeyim ?
"Girdim ilim meclisine kıldım eyledim talep,   Dediler ilim geride kaldı illa Edep illa Edep" Hz.Yunus Emre K.S.

polleme

HexfeT

Siglent SDG2042x

Emsallerinden üstün bir cihaz. 100MHz olan üst modeli ile aynı donanıma sahip. İlk çıktığı dönem hacklenip 100Mhz yapılabiliyordu, şu an geçerli mi bilemiyorum.

Teğmen

@HexfeT usta netten bakıyorum fakat bulamadım temin edilecek yer önerebilir misiniz?

HexfeT

Google'a yazınca çıkıyor. Sözde Türkiye distribütörü görünen bir firma var, bana pek güven vermediler. Aynı firmanın lambalımercek falan gibi garip domainlerle satış siteleri olması bana biraz gayriciddi geldi. Sitelerinde satışa açık görünüyor fakat önce görüşmeden hareket etmeyin. 5-6 ay önce aramıştım. Elimizde yok getiririz demişlerdi. Bütün siglent ürünleri satışa açık, güya hepsi stokta var. Hataya düşüp kredi kartı ile olmayan ürüne ödeme yapsan ondan sonra uğraş dur yani. Saçmalık... Stok varsa bile elden alın-aldırın bence.

polleme

Bu kadar para verince güvenilecek bir firma olmazsa sıkıntı olur ama cihazın kendisi güzel gerçekten. Benim ilettiğim ürün de ona yakın özelliklerde bir ürün ve Netes tarafından satılıyor.

HexfeT

Siglent SDG2042x

Cihazı Amazon'dan aldım. $485.86 + $26.23 (Kargo) + $92.18 (Gümrük Vergisi) maliyeti oldu. Ödeme yaparken vergi peşin kesiliyor, gümrükle uğraşmıyorsunuz. Herhangi bir sorun olmadan bir haftada direk adresime geldi. 120MHz olan SDG2122x ($900) ile donanım birebir aynı. Cihazı ağa bağlayıp telnet ile bağlanıyorsunuz. Talimatlarda belirtilen dosyayı açıp cihazı sınırlandıran satırı silince SDG2122x oluyor.

piscopatos

Alıntı yapılan: HexfeT - 14 Kasım 2017, 16:58:21Google'a yazınca çıkıyor. Sözde Türkiye distribütörü görünen bir firma var, bana pek güven vermediler. Aynı firmanın lambalımercek falan gibi garip domainlerle satış siteleri olması bana biraz gayriciddi geldi. Sitelerinde satışa açık görünüyor fakat önce görüşmeden hareket etmeyin. 5-6 ay önce aramıştım. Elimizde yok getiririz demişlerdi. Bütün siglent ürünleri satışa açık, güya hepsi stokta var. Hataya düşüp kredi kartı ile olmayan ürüne ödeme yapsan ondan sonra uğraş dur yani. Saçmalık... Stok varsa bile elden alın-aldırın bence.

Siglentin kendisine sordum Türkiyedeki distribütörleriniz kimler diye. 2 firma söylediler, ikiside birbirinden beter, 2 haftadır osiloskop alamadım, en sonunda amazondan sipariş ettim.