Simatic OP37 & S7-300

Başlatan MuratHp, 16 Kasım 2017, 23:23:26

MuratHp

Herkese Merhaba, elimde simatic op37 ve s7 300 -6ES7 315 1AF03 0AB0-. Cihazlar bildiğiniz gibi biraz eski, eğer elinde bu cihazları nasıl programlayabilceğim hakkında döküman, bilgi, yazılım varsa paylaşanırsanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

mert3162

Tiaportal v12 v13 yada simatic manager kullanarak programlayabilirsiniz tiaportal kullanırsanız op için wincc kullanmanıza gerek kalmaz eğer simatic manager kullanırsanız op için wincc flexible isimli programı kullanmanız gerekiyor plc kapağının altında ethernet portu var ise ethernet kablosu ile programlayabilirsiniz aksi takdirde mpi kabloya ihtiyacınız olacak
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

makdeniz

OP37 için ProTool  veya Wincc Flexible

S7 300 için ise STEP 7 kullanacaksınız

iyi çalışmalar
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

MuratHp

Alıntı yapılan: mert3162 - 17 Kasım 2017, 15:16:19
Tiaportal v12 v13 yada simatic manager kullanarak programlayabilirsiniz tiaportal kullanırsanız op için wincc kullanmanıza gerek kalmaz eğer simatic manager kullanırsanız op için wincc flexible isimli programı kullanmanız gerekiyor plc kapağının altında ethernet portu var ise ethernet kablosu ile programlayabilirsiniz aksi takdirde mpi kabloya ihtiyacınız olacak

Elimde V14 kurulu bununla da programlayabilirmiyim ikisinide? Aynı zamanda tia portalda ben bunları aradığım zaman bulamadım. Benim programımda mı bir sorun var?

Alıntı yapılan: makdeniz - 17 Kasım 2017, 16:11:00
OP37 için ProTool  veya Wincc Flexible

S7 300 için ise STEP 7 kullanacaksınız

iyi çalışmalar

İlginiz için teşekkür ederim.