Bluetooth 4.1 modül şifre sorunu

Başlatan görkem, 20 Kasım 2017, 00:38:14

görkem

Arkadaşlar Merhaba,

hm-17 modül ile çalışma yapıyorum AT komutu gönderiyorum OK yanıtı alıyorum şifre komutunun dönüşü gelmiyor  AT+PASS? olarak gönderdiğimde dönüş gelmiyor diğer komutlara cevap veriyor sebebini anlayamadım elimde 2 modül var 2 side aynı naptıysam çözüme ulaşamadım.

İyi Çalışmalar.

qeek

Hocam başka komutlar deneyebilir misiniz? AT+BAUD? gibi bunlara tepki verecek mi kontrol eder misiniz.

görkem

20 Kasım 2017, 01:25:09 #2 Son düzenlenme: 20 Kasım 2017, 03:51:58 görkem
hocam tepki veriyor şifre komutuna vermiyor
mac adresini herşeyi öğrenebiliyorum fakat şifre komutu ve bazı komutlarda tepki yok.

gokhangokcen

Düz mantık düşünüyorum belki modüle bağlantı için şifre oluşturulmamıştır.Şifreyi değiştirmek için komut varsa bir şifre belirlemeyi deneyin.
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

Ersin

Ali den çakma hm10 almıştım.AT komutları aynı diyodu fakat modül isim değiştirme komutu çalışmıyordu , komutların %80-90 ı çalıuşıyordu.Bıyle bir şey olabilir mi.
Asıl hm17 datasheet e bakıyor olabilirsin ama aldığın modül hm17 değil de kopyası olabilir.

görkem

gerçekten de dediğiniz gibi olabilir çünkü bende de %80 i çalışıyor komutların güvenilir bir firmadan almıştım birde.

görkem

@gokhangokcen  parola tanımlanmamış. datasheet de AT+TYPE komutu ile şifre ile eşleştireceğini belirtiyorsun  TYPE 0 seçiliyse şifresiz kullanım için type 3 seçiliyse şifreli kullanım için yapılmış, TYPE 3 yapmama  rağmen AT+PASS123456 komutuna hiç dönüş yapmıyor ve  AT+PIN123456 komutunada dönüş yapmıyor AT+PASS? ve AT+PIN? komutlarınada hiç dönüş yapmıyor çok ilginç bir sorunla karşı karşıyayım tedarik ettiğim yere durumu belirttim haber bekliyorum

görkem

arkadaşlar üretici ile irtibata geçtim ve modülde öyle bir komutun olmadığını belirttiler ama kataloğunda o komutun kullanıldığıyla ilgili bilgiler var ayrıca şifre komutu olmadan modül nasıl eşleştirilebilecek ?

fatihelectro

merhaba görkem bey bende hm-17 bluetooth aldım ve aynı sorunla karşılaşıyorum AT+TYPE komutunuda denedim olmadı. siz bir çözüm bulabildiniz mi?

görkem

@fatihelectro  merhaba, ben çözümü type'i 0 olarak seçip  şifre girişi değilde uuid ve characteristic uuid ile eşleşme sağlamıştım.   kilit noktalar ble, uuid ve characteristic uuid  konularında araştırma yapın konuyu kavrarsınız.