Web sayfasi icin hosting hizmeti veren firmalar

Başlatan Zoroaster, 30 Kasım 2017, 14:35:24

Zoroaster

Hosting hizmeti icin serverin/firmanin nerede oldugunun onemi varmi?

Seytan deliginden kacti.

cetin1990

Çok önemi var. Hedef ziyaretçiler hangi ülkede ise hosting orada olmalı.
Site, en hızlı olarak hosting sunucularının bulunduğu ülkede açılır.  Siteye Ping atılması gerek. DOS ekranında ping site.com yazılır.

Çıkan süreler hız için ölçüdür. Kısası makbul.

sovalye

Biraz. Diğer şartlar eşitse Türkiyeen Amerikadaki server la iletişim hızı Türkiyedekine gore daha dusuk olur. Ama düz yazı tabanlı bir site olacaksa önemli bir fark yapmaz. Sürekli video yayını tarzı şeyler yapılcaksa hedef kitlenize yakın server daha iyi olur.

Zoroaster

Sitede tanitimi yapilacak urunler gavur mali gibi gorunsun istiyorum. Bu nedenle Turkiye'deki firmalardan hosting hizmeti almak istemiyorum.

Hosting icin Turkiye'deki hizmete yillik 50 USD oduyordum. Amerika ya da Cin firmalarindan hosting alan varmi peki?

Seytan deliginden kacti.

cetin1990

Bir ara Amerika Hostgator'dan almıştım.
Sınırsız plan. O tarihte Hostgator Türkiyeden Ping 100..200ms
Yerli iyi hosting 20..30ms

Zoroaster

Onereceginiz firmalar varmi?

Turkiye'deki hosting firmamdan gecmis senelerde memnun idim fakat guvenlik gerekcesiyle cok sik ftp erisimini yasakliyor, yonetim paneli sifrelerini degistiriyordu. Kendi sayfami update edemez hale geldim. Server cok sik ataklara maruz kaldigi icin bu yola gidildigi soylendi.

Simdilerde yeni bir hosting firmasi ariyorum. Fiyatlari yuksek buldum ilk 1 sene icin aylik 2 $ vs cok iyi ama sonraki senelerde fiyatlar firliyor.

Sizler hosting icin aylik ne kadar oduyorsunuz?

Seytan deliginden kacti.

cetin1990

Kurumsal paket almak gerekir. Kişisel paketler aynı sunucuda çok sayıda site barındırılması nedeniyle soruna yol açmaktadır. Zamanla sunucudaki site sayısı  giderek artıyor yoğunluk nedeniyle sorunlar çıkıyor.

sunucupark öneririm. Yıllardır kullanıyorum.
Kaç para olduğuna Hiç bakmadan, işinizi görecek özellikte kurumsal paket alın, rahat edin.

Zoroaster

Gecmiste klasik html, sonra hazir php sonra da wordpress tipi sayfalarla isimi gormustum.

Simdilerde nasil bir site alacagimi da bilemiyorum. Sayfa olusturmak icin herhangi bir "tool"um da yok.

Ne onerirsiniz?

Sonucta bir kac resim, yazi ve belki bir iki video koyacagim.

Seytan deliginden kacti.

cetin1990

Tool'a gerek yok. Web tabanlı editör ile sayfa ekleme veritabanı işlemleri içerik yönetimi blog gibi işler çok kolay.
CMS için beğendiğiniz bir paket seçerek hosting alanına kurabilirsiniz.
Genelde bunların online demosu olur. Karar vermeniz kolaylaşır.
Veritabanı gerekmeyen basit içerik yönetimi:
Getsimple
Sayfalar dosyalarda duruyor. Tema ve çeşitli ücretsiz eklentileri var. Kendisi de ücretsiz.

http://get-simple.info/demo/

foseydon

Ben daha güzel bir çözüm onereyim. VPS alın. www.vds.menu adresinden kıyaslaması olarak ihtiyacınıza göre birşey bakabilirsiniz. Birde www.lowendbox.com var forum sitesi, buradan da bilgi alabilirsiniz ve ucuza VPS bulabilirsiniz.

Hosting parasına kendi sunucunuz olur. Daha esnek ve güvenilir. Hem sitenizi tutarsiniz üstünde, hem openvpn kurup kendi VPN sunucunuz az sahip olabilirsiniz. İsterseniz cloud sunucu ekleyip bir kısmını cloud alanı olarak kullanabilirsiniz. Biraz kurcalamaniz gerekir ama değer bence.